[BADMINTON] Sezon ligowy zakończony! Wkrótce nowe terminy!

Cały weekend upłynął nam na rozdawaniu pucharów i świętowaniu.

bad 1W piątek swoje zmagania ligowe zakończyły panie, biorące udział w Frankie’s Lidze Badmintona Kobiet.  Na podium po rundzie “zimowej” stanęły tym razem:

1. Marta Radzka
2. Anna Pozlewicz
3. Agnieszka Puzio

Również w piątek swój sezon zakończyli zawodnicy biorący udział w Lidze Deblowej.  - Ostatnia kolejka była rekordowa pod względem frekwencji. Zresztą, te rozgrywki przez cały sezon cieszyły się dużym zainteresowaniem - mówi Małgorzata Janiaczyk, organizatorka ligi.

Nagrodzone pary w tym sezonie to:

1. Artur Ciesielski  /  Łukasz Kuchta
2. Krzysztof Fabin / Paweł Radzki
3. Paweł Słomka / Krzysztof Jóźwikbad2

Sobota była zdominowana przez pojedynki singlistów, którzy tego dnia rozgrywali ostatnią kolejkę Ligi Open. Po 12 ligowych tygodniach zmagań na czele stawki zdołał utrzymać się Dawid Krawiec, który w sobotę wyszedł na kort mimo kontuzji, żeby zebrać ostatnią, potrzebną partię punktów. Całe podium wyglądało w związku z tym tak:

1. Dawid Krawiec
2. Rafał Załuski
3. Łukasz Chojnacki

Po zakończeniu Ligi Open zawodnicy biorący udział w tych i wcześniej wspomnianych rozgrywkach, świętowali przy wspólnym grillu, a wieczór zakończyło grupowe oglądanie finału Ligi Mistrzów.  Humory dopisywały, a dobra atmosfera pomogła nawet zasmuconym kibicom Juventusu lepiej przyjąć porażkę.

PS. Tydzień wcześniej, 26 maja, zamknęliśmy sezon Babolat Ligi Badmintona 40+.  Walka była tutaj niesamowicie wyrównana, a pierwsze trzy miejsca dzieliło tylko po 30 punktów, które można było nadrobić lub stracić bad3właściwie w trakcie pojedynczej kolejki. Ostatecznie w pierwszej trójce byli:

1. Rafał Załuski
2. Łukasz Chojnacki
3. Waldemar Kułak

Dziękujemy wszystkim jeszcze raz za udział w rozgrywkach, a także naszym sponsorom. Cieszy nas ciągle rosnąca liczba entuzjastów badmintona, grających w naszym klubie. Oby tak dalej!

Nowe sezony zaczynają się… jeszcze w czerwcu! Terminarz zostanie niedługo opublikowany na podstronach konkretnych lig. Nie przegapcie!

[AF]