Badmintonowy sezon 2015/2016 zakończony!

Trenerzy badmintona w Hasta la Vista są również czynnymi zawodnikami reprezentującymi kluby z Polski i nie tylko…
Jakie osiągnięcia mieli w minionym sezonie?

Małgorzata Janiaczyk – profil trenera13706331_1423323287694002_1476476550_n

Od 10 lat gra we francuskim klubie BC Bethune. Jej specjalność to gry podwójne – debel i mikst. W minionym sezonie wraz z drużyną zajęła 4 miejsce w 1 lidze Francuskiej!

Małgorzata, jako doktorantka AWF Wrocław, reprezentowała również Uczelnię podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Krakowie, gdzie drużyną zajęli 3 miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Emilia Goldwasser

Jest zawodniczką UKS 2 Sobótka, a od stycznia bieżącego roku wstąpiła w szeregi seniorów badmintona i rozpoczęła rywalizację na tej płaszczyźnie.

• singiel kobiet – 2 miejsce, Łódzki Turniej Seniorów LI-NING, Pabianice
  • singiel kobiet – 2 miejsce, mikst – 2 miejsce, Bayjonn Cup, Sopot
  • singiel kobiet – 2 miejsce, mikst – 3 miejsce, VI Memoriał Pawła Gasza, Bieruń
  • singiel kobiet – 2 miejsce, mikst – 2 miejsce, Grand Prix Victora Seniorów, Warszawa

Przed 37. Indywidualnymi Mistrzostwami Polski Seniorów, w czerwcu uplasowała się na 2 miejscu na liście rankingowej, a w tym turnieju zajęła ostatecznie 3 miejsce w singlu oraz 3 w grze podwójnej kobiet. Pierwszy występ w tej kategorii rokuje na przyszłość.

Emilia jest aktualnie Mistrzynią Polski Trenerów i Instruktorów oraz Nauczycieli i Pracowników Oświaty w Badmintonie w grze pojedynczej oraz grze mieszanej, a podwójny tytuł wywalczyła pod koniec czerwca w Medyce.

Nasza instuktorka jest także reprezentantką BC Matchpoint Berlin, gdzie z drużyną zajęła w tym sezonie 2 miejsce w rozgrywkach najwyższej ligi w Berlinie-Brandenburgii (FF).

Katarzyna Mysłek

Jest zawodniczką BKS PRZEMYSŁÓWKA „KOLEJARZ” Częstochowa. W lutym br., z naszym pracownikiem Marcinem Wnukiem zwyciężyli w grze mieszanej podczas turnieju Elity w Warszawie. Obecnie ta para mikstowa znajduje się na 25 miejscu na liście klasyfikacyjnej 13713537_1423323281027336_1805255488_nPZBad, a Katarzyna indywidulanie zajmuje lokatę 25. Kasie jest także ćwierćfinalistką Mistrzostw Polski Młodzieżowców, które odbyły się w kwietniu w Białymstoku.

W październiku, w Pradze zajęła 9 miejsce drużynowo w kat. Elita, a indywidualnie 5-8 w kobietach podczas Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostwach Europy w Racketlonie.

Katarzyna jest studentką AWF Wrocław i razem z Małgorzatą, podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Krakowie, wywalczyły drużynowo brązowy medal. Ponad to, Katarzyna, w tym sezonie zwyciężyła w Dolnośląskiej Lidze Międzyuczelnianej.

Michał Szymczak - profil trenera

Michał jest zawodnikiem KS „Chojnik” Jelenia Góra. W sezonie badmintonowym, który trwa od września 2015 roku do czerwca 2016 roku, regularnie startował w turniejach Elity:IMG_20160718_231250

• singiel mężczyzn – 3 miejsce, mikst – 1 miejsce, Pszczyna
  • singiel mężczyzn – 2 miejsce, debel – 2 miejsce, Warszawa
  • singiel mężczyzn – 3 miejsce, debel – 1 miejsce, Suchedniów

W Warszawie, na początku sezonu wywalczył wicemistrzostwo Polski AZS.

Michał jest ćwierćfinalistą Młodzieżowych Mistrzostw Polski w grze podwójnej, w parze z Marcinem Nowakiem i razem z Małgorzatą oraz Katarzyną wywalczył drużynowo 3 miejsce na AMP w Krakowie. Aktualnie Michał zajmuje 6 miejsce na liście klasyfikacyjnej PZBad w grze pojedynczej oraz 7 miejsce w grze podwójnej mężczyzn.

Obecnie trwają przygotowania do kolejnego sezonu, który rozpocznie się już we wrześniu!