[FITNESS] Ergonomia w pracy i codziennych czynnościach.

16 czerwca zapraszamy na warsztaty! Szczegóły tutaj!

Większość z nas narzeka na bóle pleców, stawów nóg, sztywność barków i szyi, szczególnie po dłuższym powtarzaniu danej czynności lub przebywaniu w jednej pozycji. Siedzimy, stoimy i poruszamy się w sposób, który nie łagodzi tego bólu, a często wręcz jest przyczyną dolegliwości. W krańcowych przypadkach trafiamy na stół operacyjny. Mimo rozmaitych terapii problem nie mija, ponieważ nie usuwamy przyczyny, którą szkodliwe nawyki posługiwania się ciałem. Nie potrafimy tych nawyków rozpoznać, a nawet gdy je rozpoznamy, nie znamy sposobu, żeby je zmienić. Stres i niedostatek ruchu przyśpiesza proces degeneracji. W celu trwałego usunięcia dolegliwości należy zastąpić szkodliwe nawyki właściwymi. Również krzesła, na których siedzimy i biurka, przy których pracujemy nie zawsze dostosowane do naszych potrzeb. Możemy to jednak zmienić, czasem w bardzo prosty sposób, jeżeli mamy podstawową wiedzę na temat ergonomii pozycji i ruchów, jakie najczęściej wykonujemy.

Warsztat metody Somayog i Techniki Alexandradebki

Tematy warsztatu:

trening układu kinestetycznego (odczuwanie ciała i świadome rozluźnianie napięć mięśniowych),

- ćwiczenia mięśni głębokich (Anusara Yoga, Somayog),

- rozpoznanie i korekta codziennych nawyków ruchowych, posturalnych i oddechowych,

- techniki rozluźniania i rozciągania napiętych mięśni w codziennych sytuacjach (joga na krzesłach, ćwiczenia w podróży, mentalne techniki usuwania skutków stresu),

- jak sobie pomóc w powszechnych problemach (napięciowe bóle głowy, szyi i pleców, zespół cieśni nadgarstka, zwyrodnienia kręgosłupa, napięcia mięśni wynikające z traumy/urazu, bruksizm, bezsenność i inne: czekamy na zgłoszenia konkretnych potrzeb)

- dostosowanie codziennych pozycji i czynności do indywidualnych potrzeb – konsultacja.

Zajęcia skierowane są głównie do osób pracujących w pozycji siedzącej i stojącej lub wykonujących powtarzalne czynności, zainteresowanych poprawą funkcjonowania kręgosłupa, obręczy barkowej i biodrowej, korektą postawy, zwiększeniem możliwości ruchowych oraz do wszystkich, którzy poddani są silnym stresom, powodującym zwiększone napięcie mięśni. Zwrócimy szczególną uwagę na ergonomię codziennych pozycji i czynności (zawodowych, domowych) oraz dostosowanie otoczenia (mebli) do naszych potrzeb.

Warsztat ma charakter reedukacyjny (ponieważ ma na celu przywrócenie właściwego funkcjonowania), profilaktyczny oraz terapeutyczny.

Niezbędny sprzęt: mata do jogi lub karimata / koc udostępniamy na miejscu. Prosimy zabrać ze sobą i małą poduszkę!

Do dyspozycji uczestników są przestronne szatnie oraz prysznice.

Po zajęciach można skorzystać ze strefy SPA, w której znajdują się 2 sauny fińskie, parowa, na podczerwień, oraz jakuzzi.

Uwaga!
Osoby
mające poważne problemy zdrowotne prosimy o wcześniejszy kontakt z nauczycielką

w celu upewnienia się czy forma warsztatu będzie dla nich odpowiednia ( nr tel: 731061040 )

Zajęcia prowadzi Inga Schorowska:

trenerka metody Somayog, mgr rehabilitacji i nauczycielka Techniki Alexandra.

Wykłada Somayog i Technikę Alexandra na Studiach Technik Relaksacyjnych i Studiach Psychosomatycznych

Praktyk Jogi na Wrocławskim AWF, szkoli trenerów metody Somayog.

Ilość miejsc ograniczona więc nie czekajcie z zapisami:

mail.: fitness@hastalavista.pl
tel.: 668014184

yoga-1920-x-1080