Regulamin ligi juniorskiej

Dolnośląska liga juniorska – liga zrzeszająca juniorów z regionu dolnośląskiego.  plakat_liga-DLJunior_(1920x1080)_end1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


KOSZT:
30 zł – płatne w recepcji ( pierwsza kolejka 7.12.2019 bezpłatna )

 

ZAPISY:
do piątku do godz. 12:00 – dzień przed liga on-line TUTAJ  lub meilowo: dawid.wilas17@gmail.com

W zgłoszeniu podajemy imię, nazwisko , nr kontakowy.

 

KONTAKT:
Dawid Wilas –  dawid.wilas17@gmail.com

 

1. Dolnośląska Liga Juniorów to cykl  7 kolejek ligowych. Kolejki rozgrywane są raz na miesiąc w sobotę o godz. 11:00. Zawodnicy zgłaszają się na konkretną kolejkę. Po zgłoszeniu, każdy gracz zostaje przydzielony do jednej z 4/5/6/7 osobowych grup (lig) uwzględniając jego poziom gry.

2. Zapisanie się na którąkolwiek kolejkę ligową jest jednoznaczne z akceptacją tego regulaminu.

3. Zgłoszenia do kolejki ligowej można dokonywać do piątku przed sobotą ligową  do godziny 12:00 na adres: dawid.wilas17@gmail.com lub on-line TUTAJ

3a. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko oraz numer telefonu, a w przypadku nowych zawodników szacowany stopień zaawansowania w skali 1-5.

4. Opłata za jednorazowy udział w lidze dla każdego uczestnika wynosi 30,00 zł, na którą składają się: kwota 15,00 zł tytułem kosztu gry na korcie podczas jednorazowego wejścia na obiekt, kwota 15,00 zł tytułem kosztów obsługi ligi. Wpisowe należy uiścić w recepcji klubu przed rozpoczęciem gier ligowych.

5. W przypadku rezygnacji po terminie zgłoszeń danego zawodnika z udziału w danej kolejce – jest on zobowiązany do zapłaty wpisowego za kolejkę. Nie utrzymuje także punktów za nią do rankingu ligi.

5a. Zawodnik rezygnujący z udziału po terminie zgłoszeń jest zwolniony z opłaty za nią, gdy znajdzie na swoje miejsce zastępcę. Zastępca nie musi posiadać rankingu ligi umożliwiającym udziału w danej grupie, nie musi także być stałym uczestnikiem ligi squasha.

6. O przydziale do grup na konkretną kolejkę decyduje kolejno:

– Występ w poprzedniej kolejce ligi – zwycięzca ligi ma zagwarantowany awans, a przegrany spadek, ale dotyczy to tylko następnej kolejki ligowej,

– Dzika karta organizatora lub regularne uczestnictwo w rozgrywkach ligowych,

– Miejsce w grupie w poprzednich rozgrywkach ligi lub bezpośredni pojedynek między zawodnikami jeśli w poprzedniej rundzie byli w jednej grupie,

– Średnia ilość punktów z dwóch ostatnich rozegranych przez zawodnika kolejek ligowych,

– Występ w ostatniej kolejce – drugie miejsce w grupie gwarantuje pozostanie w lidze lub pierwszeństwo awansu, do ligi wyższej

– Suma punktów z dotychczasowych kolejek.

7. Każda grupa rozgrywa mecze „każdy z każdym” w przeciągu ok. 2 godzin. W szczególnych przypadkach grupy mogą liczyć 4,5,7 lub 8 zawodników.

8. Po rozegraniu kolejki ligowej zawodnicy otrzymują punkty do Rankingu Ligi.

9. Aby punkty zostały przyznane zastępcy lub zawodnikowi z dziką kartą musi on wygrać minimum 2 mecze w danej lidze – nie walkowerami.

10. Dwóch najlepszych zawodników z każdej grupy ma zagwarantowany awans do grupy wyższej, dwóch graczy z ostatnich miejsc w grupie spadek do grupy niższej. Awans lub spadek są ważne tylko na następną kolejkę ligową. O przydziale pozostałych zawodników decyduje średnia z dwóch ostatnich rozegranych przez zawodnika kolejek ( – liczą się także kolejki z poprzednich sezonów ligowych (punkty z poprzednich sezonów są przeliczone według nowych zasad punktacji).

10a. W przypadku takiej samej ilości wygranych spotkań, o zajęciu wyższego miejsca w grupie decydują, w tej kolejności:

lepszy bilans setów

lepszy bilans małych punktów

bezpośredni pojedynek

większa ilość zdobytych setów

większa ilość zdobytych małych punktów

rzut monetą

11. Organizator ma prawo do zakwalifikowania zawodnika do grupy wyższej lub niższej niż to wynika ze średniej z dwóch ostatnich kolejek.

12. Punkty z każdej kolejki sumuje się. Do rankingu końcowego w sezonie  branych jest pod uwagę 5 najlepszych występów zawodnika.

13. Po rozegraniu ostatniej kolejki, najlepsi zawodnicy zostaną uhonorowani pucharami oraz nagrodami na uroczystej Ceremonii kończącej sezon Ligi Piątkowej Squasha.

14. Zawodnicy biorący udział w rozgrywkach Ligi wyrażają zgodę na wykonywanie zdjęć oraz nagrywanie video z ich udziałem oraz zamieszczanie zdjęć i nagrań w Internecie przez organizatora.

15. Zawodnicy wyrażają zgodę na umieszczanie ich danych osobowych (imię i nazwisko) na stronie internetowej www.hastalavista.pl

16. Klub Hasta La Vista nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne kontuzje, urazy oraz uszczerbki na zdrowiu zawodników biorących udział w rozgrywkach. Zawodnicy biorą udział w lidze na własną odpowiedzialność.

17. Klub Hasta La Vista zastrzega sobie prawo zmiany niniejszego regulaminu.

18. Wszelkich informacji na temat Ligi  udziela Dawid Wilas –  dawid.wilas17@gmail.com