[SQUASH] Anglik i Hiszpan w finale PSA Hasta La Vista Open

O złoto zagrają dwaj najwyżej rozstawieni zawodnicy turnieju: Adam Murrills i Edmon Lopez.

e5Murrills to jedynka turnieju. Od początku prezentował się bardzo dobrze, tracąc tylko po jednym secie z Viktorem Byrtusem i Jakubem Solnickym. W sobotnim półfinale spotkał się z rewelacyjnym 17-latkiem, Victorem Crouin. Anglik miał mu coś do udowodnienia:

- Tydzień wcześniej przegrałem z nim w finale turnieju we Francji 3:2, mimo że prowadziłem 2:0 – tłumaczy Adam Murrills. – Tam, przy swojej przewadze zgubiłem gdzieś swoją koncentrację, ale dzisiaj starałem się, żeby do tego znowu nie doszło. Co prawda w drugim secie dałem się dogonić z 10:6, ale obroniłem piłkę setową i później wygrałem seta 13:11, co sprawiła, że w czwartym moje zadanie było już łatwe – dodaje Anglik, który wygrał mecz 3-1.

- Grał bardzo dobrze, a ja z kolei czułem jeszcze w nogach ćwierćfinał, który rozgrywaliśmy 3h wcześniej - powiedział z kolei Crouin, który w samo południe zagrał pięciosetowy, ponad godziny mecz

W drugim meczu o finał spotkali się: faworyt publiczności Daniel Poleshchuck i turniejowa dwójka, Edmon Lopez.

e1Poleshchuck grał w tym pojedynku bardzo nierówno: szybko wychodził na kilku-punktowe prowadzenie, ale równie szybko je tracił. W czwartym secie poprosił o przerwę z powodu urazu, ale po powrocie na kort było widać, że nie mógł się już swobodnie poruszać. Lopez wygrał więc ostatnią partię łatwo, 11:1 i cały mecz 3-1.

- Prezentuję dobrą, stabilną formę od początku tygodnia i chciałbym ją utrzymać również w jutrzejszym finale – komentował Lopez. - Nigdy nie grałem z Adamem, ale liczę na dobry mecz – dodał Hiszpan.

Obaj finaliści są zgodni co do swoich odczuć wobec klubu, w którym grają w tym tygodniu.

- To jest doskonałe miejsce do gry w squasha - mówi Murrills. - 32 korty! I wszystkie zajęte! To coś pięknego i nawet jeśli grają głównie amatorzy, to nie mam wątpliwości, że to popchnie squasha w Polsce do przodu. Cieszę się też, że możemy grać na szklanym korcie, bo niewiele eventów PSA 5k daje zawodnikom taką możliwość – dodaje #85 zawodnik rankingu PSA.

- Grałem już na innych “szklankach”, ale ta jest świetna, jest ciemno dookoła więc e6dobrze widać piłkę i mecze na niej to przyjemność – twierdzi Edmon Lopez. – Wszyscy bardzo dobrze o nas dbają, macie dopracowane nawet najmniejsze szczegóły, a organizatorzy są wyjątkowo mili – chwali Hiszpan.

Kto wygra jutro? Przekonamy się już o godzinie 16:00.

Zapraszamy do kibicowania!

Wyniki półfinałów:

Adam Murrills 3-0 Victor Crouin (11/9, 13/11, 11/3)
Edmon Lopez 3-1 Daniel Poleshchuck (12/10, 11/1, 10/12, 11/1)

Finał (niedziela, godz. 16:00):

Adam Murrills – Edmon Lopez

[AF]