[SQUASH] Duże emocje w I rundzie PSA HLV Open

W czwartkowe popołudnie obejrzeliśmy aż 16 spotkań na światowym poziomie.

Spotkaniem, które przyciągnęło na trybuny największą ilość kibiców był pojedynek Rafała Rykowskiego z turniejową dwójką, Edmonem Lopezem. Na nowym szklanym korcie zdecydowanie pewniej czuł się Hiszpan, który wygrał 3:0. Najbliżej urwania seta Rykowski był w drugiej odsłonie, kiedy gonił rywala, ale ostatecznie przegrał do dziewięciu.

Wrocławski zawodnik zdążył jednak w swoim pożegnaniu z turniejem pokazać nam jedno ze swoich firmowych zagrań:

Typowy Rafał “Ryku” Rykowski.. ;)

Posted by 7 dni dookoła kortu on Thursday, May 25, 2017

Co bardzo nas – i samych zawodników – cieszy, widzów nie brakowało też podczas innych pojedynków, a naprawdę było co oglądać.

Już na dzień dobry nasza turniejowa jedynka, Adam Murrills, zagrał wyrównane spotkanie z rewelacyjnym, 16-letnim Czechem, Viktorem Byrtusem.

d2d

Gdyby nie drobny uraz, możliwe, że Byrtus mógłby ugrać więcej niż tylko seta.

Imponująco zaprezentował się też 17-letni Francuz, Victor Crouin, obecny Mistrz Europy Juniorów, który rozprawił się z Jeremym Harrisem 11-7, 11-2, 11-3.

Crouin będzie też pierwszym zawodnikiem, który ma już awans do ćwierćfinału, bo w drugiej rundzie otrzymał walkowera od Valeriiego Fedoruka.

Najgoręcej było podczas ostatniego i najciekawszego meczu wieczoru, Joeri Hapers 2-3 Moustafa Montaser  (11-7, 7-11, 11-5, 5-11, 7-11).

W piątym secie, w jednej z akcji Hapers uderzył piłką Montasera, który sugerował, że rywal zrobił to specjalnie. Później, zdenerwowany Hapers zaczął krzyczeć do Egipcjanina “stop blocking me!”.

Wreszcie zainterweniowała nawet… prowadząca turniej Klaudyna Zarówna, która weszła na kort, żeby uspokoić zawodników. Dopiero to pomogło.

d2d22Dziś 7 spotkań drugiej rundy: początek od godziny 18:00. Zapraszamy !

Pełna rozpiska meczów + wyniki na żywo: TUTAJ.