[SQUASH] Edmon Lopez zwycięzcą PSA Hasta La Vista Open!

Niedzielny finał zakończył pierwszy turniej PSA w historii naszego klubu.

20-letni Hiszpan Edmon Lopez pokonał 3:1 Adama Murrillsa w meczu o złoto turnieju PSA Hasta La Vista Open 5k.

Zmagania obu zawodników oklaskiwała prawie do ostatniego miejsca zapełniona trybuna kibiców – dzięki wszystkim za przyjście, jesteście najlepsi!

Tak wyglądała decydująca piłka i celebracja Lopeza:

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Po świetnej walce z obu strony pierwszego seta wygrał Murrills, 11-9. W drugim jednak Lopez zaczął szybko zdobywać punkty i łatwo rozstrzelał rywala 11-3.

edmon collageChwila na ochłonięcie niewiele dała Anglikowi, bo Hiszpan znowu wyszedł na duże prowadzenie. Gdy wygrywał w tej partii już 8-2, miejsce miał nieprzyjemny incydent: Murrills podszedł zbyt blisko rozpędzonej już rakiety Lopeza. Skończyło się na rozciętym łuku brwiowym i blisko 30 minutach przerwy w meczu.

Z opatrunkiem nad okiem, ale Murrills wrócił na kort. Przegrał tamtego seta i mimo prób walki w czwartej odsłonie, również nie poradził sobie z ciągłą presją ze strony zmotywowanego Lopeza, który chwilę później cieszył się już z wygranej.

- Jestem bardzo zadowolony z tego, jak zagrałem. To mój pierwszy wygrany turniej PSA i wiem, że ten sukces da mi motywację, żeby trenować jeszcze mocniej - mówił Lopez. - PSA Hasta La Vista Open był jednym z najlepszych turniejów w jakich grałem w swojej dotychczasowej karierze. Byliście świetni, dziękuję organizatorom i jeśli zaplanujecie kolejną imprezę, z przyjemnością znów się tutaj przyjadę - dodał Lopez.

- Potwierdzam, co mówił Edmon. organizacja była na najwyższym poziomie i też chciałbym jeszcze kiedyś zagrać w Hasta La Vista. Chciałbym też podziękować wszystkim kibicom, bo przychodziliście na mecze każdego dnia, co motywowało nas wszystkich do lepszej gry - mówił z kolei Adam Murrills.

Powtórkę całego meczu finałowego znajdziecie tutaj.

[AF]