[SQUASH] Juniorzy Hasta La Vista na Mistrzostwach Polski

Nasi młodzi zawodnicy walczyli o medale juniorskich Mistrzostw Polski w Szczecinie.

juniorzy imp2017W sumie 9 juniorów ze szkółki squasha Hasta La Vista zaprezentowało się na Mistrzostwach Polski Juniorów 2017 (02-04.06).

Na kortach szczecińskiego klubu Squash Zone nasi podopieczni zaprezentowali się w różnych kategoriach wiekowych i z różnym skutkiem, ale wszyscy zostawili na korcie 100% i za to serdecznie im dziękujemy!

Zaczynając od najmłodszych, srebrny medal w kategorii BU9 zdobył Michał Grobel. Michał, obrońca tytułu z poprzedniego roku, przegrał w tej edycji tylko jedno spotkanie, po ponad 30-minutowej walce z późniejszym zwycięzcą, Szymonem Lohmannem 3:1. (WYNIKI)

W mocno obsadzonej kategorii BU15, wysokie 5. miejsce zajął Kuba Woziwodzki, a Michał Durkalec był dwunasty. (WYNIKI)

Blisko medalu byliśmy też w najstarszej kategorii dziewczyn, GU17. Aleksandra Burak przegrała w niej niestety mecz o brązowy medal z Natalią Czekaj 3:2. Na 6. miejscu w tej grupie wiekowej znalazła się z kolei Julia Burak, a Aleksandra Hyżyk była ósma. (WYNIKI)

Swoje aspiracje należenia do polskiej czołówki BU17 potwierdził Jakub Trojanowicz, który po porażce w pierwszej rundzie wygrał już wszystkie późniejsze spotkania i zajął ostatecznie 9. miejsce. (WYNIKI)

Dodatkowo, w kategorii BU13 na 22 pozycji uplasował się Tymon Becella, a w kategorii GU13, po minimalnie przegranym meczu pierwszej rundy, 9. miejsce zajęła Aleksandra Trojanowicz.

Nasze gratulacje przekazujemy też dla wrocławianki Natalii Mierzejewskiej, która  co prawda nie występuje jeszcze w naszej w drużynie, ale często odwiedza korty Hasta La Vista, gdzie trenuje pod okiem naszego trenera, Rafała Rykowskiego

Natalia była bezkonkurencyjna w kategorii GU9 i dodatkowo, tego samego dnia, zdołała jeszcze wywalczyć srebrny medal w starszej kategorii GU11! (WYNIKI)

Wszystkim zawodnikom gratulujemy podjętej walki i postawy na korcie. A po krótkim odpoczynku… wracamy do ciężkiej pracy!  [AF]

jjj2