[SQUASH] Kamińska ze srebrem, Rykowski czwarty na Mistrzostwach Polski

Nasi zawodnicy świetnie reprezentowali Dolny Śląsk podczas Mistrzostw Polski w Szczecinie.
kibiceW dniach 8-10 czerwca, w szczecińskim klubie SquashZone, spotkali się najlepsi squashyści w kraju. Nie zabrakło wśród nich też zawodników z Wrocławia i przede wszystkim naszego klubu.

Magda Kamińska radziła sobie świetne aż do meczu finałowego z Kariną Tyma. Tam, po dramatycznym pojedynku, rozgrywanym na szklanym korcie wystawionym na Placu Solidarności, nasza trenerka przegrała ostatecznie 3:2 (mimo prowadzenia w setach 2:1).

Ta przegrana przerywa passę trzech Mistrzostw Polski z rzędu wygranych przez Magdę, ale nie mamy wątpliwości, że 3 złote i 1 srebrny medal w ostatnich 4 latach, to powód do dumy!

Szansa do rewanżu w spotkaniu z Kariną Tyma nadarzy się już za dwa tygodnie podczas Drużynowych Mistrzostw Polski. Trzymamy kciuki!

Jak widać na zdjęciu obok, w Szczecinie naszą trenerkę wspomagała duża grupa fanów z Wrocławia.

rykumyku2Drugi największy sukces dla Dolnego Śląska, to wynik Rafała Rykowskiego. Trenujący w naszym klubie “Ryku”, zakończył turniej męski na czwartej pozycji. Niewiele zabrakło, żeby Rafał zagrał w finale: w meczu o awans przegrał 3:2 z późniejszym zwycięzcą, Łukaszem Stachowskim. W meczu o brązowy medal wyraźnie lepszy okazał się Mateusz Kotra.

Na bardzo wysokich pozycjach uplasowały się też dziewczyny: Katarzyna Owcarz (7 miejsce!) i Paulina Sielska (16 miejsce). W ich kategorii zagrała jeszcze Agnieszka Sawicka (23 miejsce) i Sylwia Tomaszewska (29 miejsce).

W turnieju męskim do końca o wyższe pozycje walczyli też nasi trenerzy, Grzegorz Przybysz (27 miejsce) i Mikołaj Rogalski (28 miejsce). Obaj panowie spotkali się ze sobą w ostatnim meczu IMP, w którym 3:0 wygrał Grzesiek.

Całe zawody jako sędzia obserwowała Klaudyna Zarówna – rośnie nam nowy ekspert w tej dziedzinie!

greg3