[SQUASH] Ruszył PSA Hasta La Vista Open!

Za nami pierwsza runda kwalifikacji. Dziś runda druga i walka o wejście do turnieju głównego.

We wtorek na kortach Hasta La Vista wystartował pierwszy w historii klubu turniej Professional Squash Association (jego zapowiedź przeczytacie TUTAJ). Na samym początku do boju stanęli głównie polscy gracze, dla których była to jedyna szansa wywalczenia sobie miejsca w turnieju.

W najciekawszym meczu wieczoru, reprezentant Polski Adam Pełczyński spotkał się z czeskim juniorem, Viktorem Byrtusem. Wygrał gość zza naszej południowej granicy (3:0)  pokazując jednocześnie, że mimo młodego wieku może sprawić problemy innym, bardziej doświadczonym graczom.

Jedne z akcji, które mogli oglądać kibice wyglądała tak:

W pozostałych meczach wyniki były równie jednostronne. Pewnie swoje spotkania wygrali Marek Wojnarski i Rafał Rykowski, którzy są teraz największymi nadziejami na awans Polaka do turnieju głównego. Czy im się to uda, przekonamy się już w środę. Start od godz. 18:00.

Większość naszych zagranicznych gości miała dzisiaj co prawda jeszcze dzień wolny, ale wielu z nich i tak pojawiło się w klubie, żeby podejrzeć swoich ewentualnych przeciwników i potrenować. Każdy gracz otrzymał od nas mały prezent z osobistą dedykacją!

hospitality

Mecze środowe:

18:00 – Craig Valente Wallace – Bartosz Rewilak
18:00 – Viktor Byrtus – Jakub Wasilewski
18:00 – Mikołaj Rogalski – Jaejin Yoo
18:00 – Moustafa Montaser – Piotr Hemmerling
19:00 – Rafał Rykowski – Minchae Jeong
19:00 – Chris Shinnie – Ondrej Vorlicek
19:00 – Faizan Khan – Valeriy Fedoruk
19:00 – Marek Wojnarski – Martin Kegel

Zapraszamy do kibicowania naszym zawodnikom!

Wyniki będą dostępne na bieżąco TUTAJ.

[AF]