[SQUASH] Team Hasta na Drużynowych Mistrzostwach Polski

Wiele małych i dużych sukcesów graczy związanych z naszym klubem.

dmp-2017-hastaW dniach 22-24.06 w Warszawie rozegrane zostały Drużynowe Mistrzostwa Polski 2017. W turnieju wystąpili nasi trenerzy, juniorzy i bywalce naszego klubu.

Najwyższe odznaczenia zdobyły Magda Kamińska i Klaudyna Zarówna, które w barwach Puretech Kahuna Team sięgnęły po złoty medal w kategorii damskiej. Marek Wojnarski był natomiast drugi wraz ze SquashCity and Euvic.

Bardzo cieszy nas też 5. miejsce drużyny juniorskiej chłopców (Michał Grobel, Tymon Becella, Mikołaj Hyżyk, Kuba Woziwodzki, Kuba Trojanowicz, Olek Pietrzak, Michał Durkalec, Michał Szewczak), pokazujące duży postęp naszych zawodników na tle rówieśników z całego kraju.

Niewiele zresztą zabrakło, a bylibyśmy w top4: w ćwierćfinale juniorzy przegrali zaledwie 3:2 z drużyną Enjoy Squash.

Gratulujemy też drużynie juniorskiej dziewczyn, która jako jedyna damska ekipa w kraju – w obliczu braku osobnej kategorii – podjęła się walki z w kategorii chłopców. Dziewczyny (Aleksandra Trojanowicz, Aleksandra Burak, Aleksandra Hyżyk) zajęły 10 miejsce.

W kategorii damskiej zagrały poza tym dwa wrocławskie zespoły: jako Redeco Ladies wystąpiły Paulina Sielska, Katarzyna Owcarz i Ewelina Stasik-Makowska, zajmując wysokie 9 miejsce.

Poza tym na 13 miejscu uplasował się najładniej nazwany zespół w rozgrywkach, drużyna Super Truskawki, w której składzie grają nasze klubowiczki, Sylwia Tomaszewska, Małgorzata Maśkiewicz, Agnieszka Sawicka i Basia Wilanowska.

W kategorii OPEN, drużyna Kolagen.Pro Hasta La Vista (Szymon Szczęsny, Mikołaj Rogalski, Marcin Ganczarski, Tomasz Nabzdyk, Adrian Fulneczek) zakończyła rozgrywki na 14 miejscu, ale warto podkreślić, że w awans do najlepszej ósemki turnieju przegrała w pierwszym meczu przeciwko SquashPoint na małe punkty.

Wszystkim ekipom gratulujemy i cieszymy się, że coraz większa grupa zawodników ze stolicy Dolnego Śląska reprezentuje nasz region i klub na najważniejszych imprezach!