Korty

Squash w Hasta la vista – 32 kortów CourtTech

Obiekt posiada aż 32 korty firmy CourtTech, posiadających certyfikaty Światowej Federacji Squasha. Korty tej firmy wyróżniają się najwyższą jakością na świecie! Ściany nie wykazują żadnych śladów połączeń płyt. Ich powierzchnia jest jednorodna i doskonale równa. Wizytówką klubu jest kort medialny, zbudowany ze specjalnego szkła hartowanego, wyposażony w komplet kamer i specjalne oprogramowanie, co pozwala na atrakcyjną oglądalność najważniejszych meczów, a także możliwość nagrywania ich, odtwarzania, również poprzez internet – on-line.  Jest to bardzo rzadka zaleta w istniejących obiektach, nie tylko w Polce, ale i na świecie. Tak duża ilość kortów w jednym miejscu sytuuje Hasta La Vista na pierwszym miejscu w Polsce i na świecie !

W ścianach kortów zamieszczony jest ogniowo wysuszony piasek. Zapewnia on bardzo niską akustykę uderzeń i równomierność odbić piłki, co gwarantuje komfort i jakość gry. Specjalne, antypoślizgowe podłogi firmy Junkers wykonane są z litego buku i cieszą się najwyższym uznaniem wśród koneserów squasha na świecie. Najważniejszą ich cechą jest elastyczność (zdolność do uginania się o kilkanaście milimetrów pod ciężarem gracza), co bardzo skutecznie zmniejsza obciążenia na stawy (skokowy i kolanowy) chroniąc przed kontuzjami.
Obiekt cechuje, skrupulatnie przemyślane dla hal sportowych, warunki termo - aero – regulacyjne. Występuje pełna automatyka obiektu, która na podstawie odczytów czujników zawartości CO2, wilgotności powietrza i temperatury, zasysa świeże powietrze, utrzymuje stałą temperaturę i wilgotność. Każdy z kortów w ciągu godziny, ma zapewnioną czterokrotną wymianę powietrza, co spełnia najbardziej rygorystyczne wymogi dla obiektów sportowych.