Akademickie Mistrzostwa

Akademieckie Drużynowe Mistrzostwa Wrocławia

Dnia 17 stycznia 2014 r. po raz pierwszy odbyły się Akademickie Drużynowe Mistrzostwa Wrocławia w squasha.

Udział wzięło dziesięć 4-osobowych drużyn, z 9 wrocławskich uczelni, zarówno prywatnych jak i państwowych. Nie obyło się bez uroczystego otwarcia Mistrzostw, na
którym jedyna reprezentantka płci pięknej Anita Zaręba, oficjalnie przecięła czerwoną wstęgę rozpoczynając I edycję rozgrywek.

Drużyny zostały przydzielone do dwóch grup, w których wszyscy zawodnicy obstawieni na tych samych pozycjach grali między sobą. Po podliczeniu punktów przyznawano kolejne miejsca w obu grupach, po czym drużyny, które wyszły z tego samego miejsca z rozgrywek grupowych rywalizowały ze sobą o kolejne miejsca.

Mecze finałowe rozgrywane były pomiędzy Uniwersytetem Wrocławskim, a  Politechniką. Po starciu czwartych, trzecich oraz drugich rakiet obu drużyn, zwycięstwo wciąż nie było rozstrzygnięte. Decydującym, okazał się  bardzo emocjonujący mecz pierwszych rakiet: Adrian Fulneczek (UWr) kontra Jacek Mróz (PWr). Pierwsze 2 sety zdecydowanie należały  do studenta Uniwersytetu Wrocławskiego, jednak Jacek zmobilizował się i ostatecznie wygrał 3 kolejne sety, zdobywając tym samym tytuł Mistrza Wrocławia dla Politechniki. Finałowy mecz wzbudził mnóstwo emocji i był dobrym widowiskiem dla zgromadzonych studentów, którzy mogli kibicować swoim faworytom przy piwku:) III miejsce należało do drużyny AWF, która składała się głównie z badmintonistów, także duże brawa za takie osiągi w nowej dla niektórych dyscyplinie.

Nagrodą główną był przechodni puchar ufundowany przez Prezydenta Miasta – Rafała Dutkiewicza. Oprócz władz w rozgrywki zaangażowali się również sponsorzy: klub bilardowy Fuga Mundi, Juice Bar & Smoothies – Frankie’s, kręgielnia SkyBowling, sklep sportowy Remar Sport, lasertag Zona71, tory kartingowe Le Mans, producent napoi dla sportowców AADrink oraz klub muzyczny Daytona, w którym odbyło się afterparty. Za współpracę serdecznie dziękujemy!

 

Wyniki:

  1. I miejsce Politechnika Wrocławska 2
  2. II miejsceUniwersytet Wrocławski
  3. III miejsce Akademia Wychowania Fizycznego
  4. IV miejsce Politechnika Wrocławska 1
  5. V miejsce Wyższa Szkoła Bankowa
  6. VI miejsce Uniwersytet Przyrodniczy
  7. VII miejsce Uniwersytet Ekonomiczny
  8. VIII miejsce Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej
  9. IX miejsce Dolnośląska Szkoła Wyższa
  10. X miejsce Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej

 

Krótki reportaż portalu wrsport.pl:

http://www.youtube.com/watch?v=R6ONGu2IP5o

Zdjęcia:

https://www.facebook.com/#!/media/set/?set=a.788263441188286.1073741967.311648492183119&type=1

Organizator:

Klaudyna Zarówna,
Dagmara Jaworowska

tel. 694-673-360

d.jaworowska@hastalavista.pl

 

 

 

Sponsorzy:

                                                                                                        

 

 

 

Patroni Medialni: