Hasta la Vista Baby kat.B+

W sobotę 16 września 2013 w haście rozegraliśmy “Bejbika” czyli turniej Hasta la Vista Baby kat. B+.

Turniej rozgrywany był aż w 3 kategoriach!

Tradycyjny Turniej Open oraz Turniej Juniorski chłopców (BU 15) oraz  dziewcząt (GU 11).

Od nowego sezonu, aby dostać “plusika” należy przeprowadzić turniej juniorski. Hasta podjęła się tej misji dzięki wrocławskim juniorom, którzy odwiedzać zaczęli nasz klub. Dzieci nie zawiodły nas! Były cudowne a ich mecze pomimo krótkiego stażu imponowały nam! Mamy nadzieję, że początek ich przygody ze squashem zaowocuje miłością do tego sportu. A już po niektórych  zauważyć można “połknięcie bakcyla” :) .  Obecność swoją zaliczyła również niezawodna ekipa z Opola, która jest już dość wysoko w rankingu Polskiej Federacji Squasha.

Wśród dziewczynek najlepsze okazały się siostry: Julia i Ola Burak! Dziewczynki po Tacie mają talent do squasha! Trzecie miejsce wywalczyła Wiktoria Jashari. Gratulacje :)

Wśród chłopców najlepszy był Aleksander Pietrzak z Wrocławia, następnie Stasiu Radlak i Szymon Mołodecki.

Szczególne podziękowania dla rodziców, którzy pomagali jak mogli młodym zawodnikom!

Każdy Junior otrzymał pamiątkowe dyplomy i niespodzianki. Mamy nadzieję, że ‘Bejbik” stanie się tradycją w Haście i dzieci coraz częściej będą odbijać tę małą czarną piłeczkę. Nawet jeśli czasem rakietka jest większa od nich samych :)

1 miejsce w turnieju open po raz kolejny należał do Marka Wojnarskiego! Sami się dziwimy jak on to robi! Nie trenuje a wygrywa!!  W 5 setach, w długim pojedynku (9-11,9-11, 11-4, 11-9, 11-9) pokonał Szymona Szczęsnego. 

3 miejsce to pozycja Michała Świądra (bądź też Świądera- ilu ludzi tyle wersji :) ). Jeśli Michaś to czyta prosimy o wersję poprawną :).

 

Wyniki Turnieju Open dostępne tutaj    

Wyniki Turnieju Juniorskiego Boy’s U 15 tutaj

Wyniki Turnieju Juniorskiego Girl’s U 11 tutaj

Zdjęcia tutaj

Dziękujemy wszystkim zawodnikom! Małym i dużym ii…

 

Zapraszamy na kolejny Turniej! Tym razem coś dla mniejszych kozaków – piątkowy Turniej kat.C – wstęp tylko dla “bezrankingowców” lub zawodników z rankingiem powyżej 200 miejsca w PFSie! Michał Szkudlarek nie łapiesz się :P

Szczegóły na  stronie

 

Klaudyna.