Hasta La Vista Cup 1

Dnia 28 Lipca br.  po raz pierwszy w naszym klubie rozegrany został ogólnopolski turniej kat. B+

Wyniki turnieju znajdują się tutaj
Zdjęcia dostępne są tutaj
Filmy znajdują się na dole strony.

Sympatycy squasha jak zwykle nie zawiedli i mimo wakacyjnej przerwy przybyli licznie (48 zawodników), z daleka (Kraków, Górny Śląsk, itd.) i w pełni sił sportowych. Zasady turnieju rozgrywanego drabinką na 64 zawodników zapewniły uczestnikom solidna dawkę sportu i niekłamanego wysiłku – nikt nie byłby w stanie powiedzieć, że się ‘niewystarczająco nagrał’. Każdy z zawodników rozegrał od 5 do 6 meczów, wszystkie do 3 wygranych setów.

Turniej rozpoczął się spokojnie, przez pierwsze dwie rundy przechodzili faworyci. Do 1/16 turnieju awansowali rozstawieni gracze a także, sprawiając wszystkim niespodziankę, Zenon Waniak, który pokonał rozstawionego Piotrka Kowalskiego w stosunku 3:1.

Mecze 1/8 finału to jednostronne pojedynki, z których najbardziej zaskakującym okazało się starcie Mistrza Kępna – Szymona Szczęsnego z Mistrzem Kruszyna – Norbertem Stolickim zakończone gładką wygraną Szymona 3:0 ( 11:3, 11:4, 11:4).

Ćwierćfinałowe pojedynki to zwycięstwa Wojnarskiego ze Szczęsnym 3:0, Grabowskiego z Ciempką 3:1, Pacha z Bregułą 3:0 oraz Świądera z Kasperkiem 3:1. W tym ostatnim zawodnicy nie odpuszczali, a gra na szklanym korcie zapewniła długie wymiany i wyrównane sety. Ostatecznie jednak oliwa wypłynęła na wierzch i to Michaś Świąder mógł cieszyć się zwycięstwem.

Pierwszy półfinał turnieju to mecz przyjaźni, w którym zmierzyli się Marek Wojnarski z Marcinem Grabowskim. Młodszy Marcin walczył jak nigdy, ale przegrał jak zawsze ze swoim trenerem – 3:1 w setach.
Drugi półfinał zakończył się niespodziewanie gładkim zwycięstwem Michała Świądera nad Piotrem Pachem 3:0. Piotr jeszcze nie zdążył przyzwyczaić się do gry na szklanym korcie (na którym odbywał się mecz) a już musiał go opuścić.

W meczu o 3 miejsce Piotrek Pach z grą na szklanym korcie radził sobie już znacznie lepiej, rozgrywając prawdziwa batalię – pięciosetowy pojedynek z Marcinem Grabowskim, zakończony zwycięstwem Marcina 3:2 (6-11 10-12 11-8 11-7 11-9)

Na czas finału wszystkie światła pogasły a jedynym rozświetlonym miejscem pozostał kort szklany – prezentując się wyśmienicie i dodając elegancji starciu Wojnarskiego ze Świąderem. Pojedynek Marka z Michasiem to klasyk wrocławskich finałów – Michał zdołał ugrać seta jednak tego dnia na nic więcej nie było go stać.

Ostatecznie na podium stanęło trzech zawodników klubu Hasta La Vista – zdecydowanie nie okazaliśmy zbyt dużo gościnności…;)

Dekoracji oraz rozdania nagród dokonano na głównym korcie, a z inicjatywy zwycięzców zarówno nagrody główne jak i nietuzinkowe niespodzianki rozlosowano pomiędzy wszystkich obecnych na zakończeniu. Wydarzeniu towarzyszyła atmosfera zdrowej sportowej rywalizacji, zaangażowania, wzajemnego kibicowania oraz szeroko pojętej radości z gry. Po sprawnym przebiegu całego turnieju zadowoleni zawodnicy już zapowiadali swój udział w nadchodzących rozgrywkach. Warto również podkreślić, że turniejowe rozgrywki oraz bieżące wyniki śledzić mogli nie tylko obecni w klubie zawodnicy i widzowie lecz dzięki internetowemu przekazowi z kortu szklanego również wszyscy sympatycy squasha.

Następny, podobny turniej odbędzie się już za miesiąc, a po wakacjach rozegramy oficjalny turniej otwarcia – już teraz serdecznie zapraszamy.

Finał turnieju: Michał Świąder – Marek Wojnarski

Półfinał turnieju: Marcin Grabowski – Marek Wojnarski

Ćwierćfinał turnieju: Michał Świąder – Michał Kasperek