Hasta La Vista Cup 2

Dnia 8 września 2012 rozegrany został drugi turniej kategorii B+ w klubie Hasta La Vista. Tym razem rozgrywki toczyły się w dwóch kategoriach – Mężczyźni Open oraz Kobiety Open.

Wyniki dostępne są tutaj
Zdjęcia znajdują się tutaj

W turnieju kobiet wystartowało 8 dziewczyn – co ciekawe z 7 różnych miast: Opola, Bielsko Białej, Częstochowy, Kłobucka, Wrocławia, Poznania i Gdańska! Rozgrywkom tym towarzyszyła niezwykle sympatyczna atmosfera. Panie imponowały nie tylko dobrymi umiejętnościami gry w squasha, ale także wdziękiem na korcie i poza nim. System rozgrywek zapewnił każdej Pani rozegranie 5 meczów do trzech wygranych setów, co usatysfakcjonowało każdą z nich.
Niespodzianek nie było – wygrała najwyżej rozstawiona zawodniczka Klaudyna Zarówna, która pokonała w finale Lucynę Kręcichwost (nie bez trudu – w czterech setach). Trzecie miejsce padło łupem Ani Drygalskiej z Gdańska, która pozostawiła Agatę Bartolewską na 4 pozycji.

W turnieju męskim wystartowało ostatecznie 30 zawodników – wielu przyjezdnych – pofatygowało się nawet dwóch zawodników z Warszawy. Jak się później okazało jeden z nich tryumfował w rozgrywkach. Kuba Jaworski – bo o nim mowa, skutecznie odparł napór wrocławian. Ostatnim jego oponentem (w finale) był Marcin Grabowski, którego pokonał w stosunku 3:1. W meczu o 3 miejsce spotkali się Andrzej Borkowski z Jarkiem Terleckim. Doskonale dysponowany kondycyjnie Terlecki (szykuje się do maratonu) pokonał Andrzejka także 3:1.

W turnieju nie zabrakło niespodzianek – jedną z nich było zwycięstwo w ćwierćfinale Terleckiego ze Świąderem 3:1 (do 2 i 1 w przed ostatnim i ostatnim secie), oraz porażki Wojnarskiego – najpierw z Borkowskim, a następnie ze Świąderem.

Następny planowany turniej w klubie to Derby Śląska – konfrontacja między drużynami Górnego i Dolnego Śląska (także z udziałem zawodników z Czech), które odbędą się 29 września oraz kolejny turniej kat. B+ 6 października.

Już teraz serdecznie zapraszamy – wkrótce podamy szczegółowe informacje.