Hasta la Vista Cup 3 kat. B+

Dnia 15 czerwca br.  w naszym klubie rozegrany został ogólnopolski turniej kat. B+

Wyniki turnieju znajdują się na dole strony lub na tutaj
Zdjęcia dostępne są tutaj
Filmy znajdują się tutaj.

Sympatycy squasha jak zwykle nie zawiedli i mimo coraz bardziej słonecznych weekendów licznie przybyli na turniej (39 zawodników i 10 zawodniczek. Turniej podzielony był na dwie kategorie. Kategoria Damska w której wzięło udział 10 kobiet rozgrywany był systemem grupowo pucharowym. Kobiety rozpoczęły swoje zmagania w dwóch grupach. Kolejność końcowa w grupie decydowała o jakie miejsce dana zawodniczka będzie walczyć w dalszej części turnieju. Ostatecznie zwycięstwo wywalczyła Zarówny Jagoda pokonując w finale Annę Żabską, trzecie miejsce to zwycięstwo Anity Zaręba. Warto zaznaczyć, że panie wszystkie swoje mecze rozgrywały w systemie do 3 wygranych setów, jeszcze raz wielkie brawa za wytrwałość i wolę walki. Turniej Open to drabinka na 64 zawodników. Każdy z zawodników rozegrał od 5 do 6 meczów, wszystkie do 3 wygranych setów. Turniej rozpoczął się spokojnie, przez pierwsze dwie rundy przechodzili faworyci. Do 1/16 turnieju awansowali rozstawieni gracze oraz Konrad Kowalewski, który pokonał rozstawionego Jakuba Głębockiego w stosunku 3:1.

Mecze 1/8 finału to jednostronne pojedynki, z których najbardziej wyrównanym okazało się starcie naszego gościa z Zabrza – Marcina Stępnika z lokalnym graczem – Zbyszkiem Adamczykiem zakończone wygraną Marcina 3:2 ( 0:11, 11:1, 11:7, 11:13, 11:2).

Ćwierćfinałowe pojedynki to zwycięstwa Wojnarskiego z Szubertem 3:0, Grabowskiego z Czajczyńskim Danielem 3:0, Szkudlarka z Stępnikiem 3:0 oraz Terleckiego z Szmczakiem 3:0. Pierwszy półfinał turnieju to mecz przyjaźni, w którym zmierzyli się Jarek Terlecki z Marcinem Grabowskim. Tempo meczu było bardzo wysokie a wybieganie Jarka nie ułatwiało Marcinowi gry. Ostatecznie pojedynek zakończył się zwycięstwem Marcina 3:1. Drugi półfinał zakończył się gładkim zwycięstwem Marka Wojnarskiego nad Michałem Szkudlarkiem 3:0. W meczu o 3 miejsce Szkudlarek Michał z grą na szklanym korcie radził sobie już znacznie lepiej, musiał niestety uznać wyższość bardziej doświadczonego zawodnika jakim był Terlecki Jarek, przegrywając stosunkiem 3:0 w setach.

Na czas finału wszystkie światła pogasły a jedynym rozświetlonym miejscem pozostał kort szklany – prezentując się wyśmienicie i dodając elegancji starciu Wojnarskiego z Grabowski. Pojedynek Marka z Marcinem to klasyk wrocławskich finałów – Marcin zdołał ugrać seta jednak tego dnia niestety po raz kolejny doświadczenie i spokój w grze zwyciężyło i to Marek został zwycięscą.

Ostatecznie na podium stanęło trzech zawodników klubu Hasta La Vista. Dekoracji oraz rozdania nagród dokonano na głównym korcie, a z inicjatywy zwycięzców nagrody główne rozlosowano pomiędzy wszystkich obecnych na zakończeniu. Wydarzeniu towarzyszyła atmosfera zdrowej sportowej rywalizacji, zaangażowania, wzajemnego kibicowania oraz szeroko pojętej radości z gry. Po sprawnym przebiegu całego turnieju zadowoleni zawodnicy już zapowiadali swój udział w nadchodzących rozgrywkach. Następny, podobny turniej odbędzie się już za miesiąc – już teraz serdecznie zapraszamy.

 


Turniej Damski
Pozycja Imię zawodnika Nazwisko zawodnika
1 Jagoda Zarówny
2 Anna Żabska
3 Anita Zaręba
4 Olga Wysłocka
5 Joanna Skałacka
6 Weronika Chorążyczewska
7 Kinga Wasilewska
8 Magdalena Wojnarska
9 Magdalena Kala
10 Marta Błoniewska

 

Turniej Open
Pozycja Imię zawodnika Nazwisko zawodnika
1 Marek Wojnarski
2 Marcin Grabowski
3 Jarosław Terlecki
4 Michał Szkudlarek
5 Daniel Czajczyński
6 Jacek Szubert
7 Michał Szymczak
8 Marcin Stępnik
9 Jacek Kowalewski
10 Tomasz Migoń
11 Zbigniew Adamczyk
12 Konrad Kowalewski
13 Jacek Bobra
14 Łukasz Kozłowski
15 Daniel Majkut
16 Jakub Gajos
17 Jakub Madej
18 Jakub Głębocki
19 Krzysztof Czajczyński
20 Krzysztof Żuchowski
21 Zenon Waniak
22 Radosław Skubis
23 Damian Rejczak
24 Fabrice Terek
25 Karol Kowalik
26 Grzegorz Kołodziejczyk
27 Jacek Bieżuński
28 Adrian Fulneczek
29 Sylwester Jędrysiak
30 Jakub Zalewski
31 Dariusz Michalczuk
32 Jacek Mróz
33 Przemysław Bieroński
34 Radosław Gref
35 Łukasz Macierzyński
36 Krzysztof Woźniak
37 Oscar Herrera Granados
38 Michał Olejnik
39 Karol Jetz