Turniej Klubowy 25.11

Dnia 25 listopada 2012 rozegrany został drugi Amatorski Turniej Klubowy. Rozgrywki toczyły się systemem grupowo – pucharowym.

Wyniki dostępne są tutaj
Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj
Umieszczony został także póki co 1 mecz turnieju – pod relacją.

W turnieju wzięło udział 19 zadowników poniżej 200-ego miejsca w rankingu Polskiej Federacji Squasha. Większość graczy to wrocławianie, jednak nie mogło zabraknąć niezawodnego Wałbrzycha z jedyną panią na czele- Anną Żabską.

Czarnym koniem turnieju okazał się podopieczny Damiana Hanaja-Michał Szkudlarek. Grający w squash’a od marca siatkarz, swoim zasięgiem i dobrym przygotowaniem fizycznym jak burza wspiął się na sam szczyt. W finale oddał jednego seta Markowi Dziewanowskiemu. Marek po raz kolejny w  Amatorskim Turnieju klubowym uplasował się na drugim miejscu.

Mecz o trzecie miejsce to standardowy duet Ligi 40+ w klubie Hasta La Vista, gdzie Damian Hanaj wynikiem 3:0 pokonał Zenona Waniaka. Obaj panowie dzień wcześniej zmagali się w Mistrzostwach Polski Squashmasters za co już serdecznie gratulujemy.

Poprzedni zwycięzca turnieju Grzegorz Górka tym razem wywalczył 5-te miejsce wygrywając z Michałem Burakiem.
Najmłodszym uczestnikiem turnieju był Jakub Głębocki. 19-letni tenisista swoją zwinnością i szybkością oraz piorunującym uderzeniem pokonał w znakomitym pojedynku Tomasza Rybczyńskiego w stosunku 3:2. Kuba od niedawna stawia kroki “w klatce” i aż strach pomyśleć co będzie za parę miesięcy. Gratulujemy i oby tak dalej!

Dużo ciekawych spotkań rozegrano również w niższych drabinkach. Ania Żabska ( która dzień wcześniej stanęła na samym szczycie podium w turnieju damskim w Sosnowcu) pokazała kawał świetnego squash’a. W walce o 9-te miejsce pokonała Sławomira Hyżyka.
Po ukoronowaniu zwycięzców, metodą “Grabkową” zostały rozlosowane jak zwykle nietuzinkowe nagrody :)

Kolejny turniej w klubie to Charytatywny Ogólnopolski Turniej Kat. B+ „Terlecki Reaktywacja”, który odbędzie się już 8 grudnia.