Koniec Świata Cup 29.12.12

WYNIKI TURNIEJU
ZDJĘCIA

Dnia 29.12.2012 przeżyliśmy “Koniec Świata Cup”- ogólnopolski Turniej Squasha kat. B+.
Miłośnicy squasha nie zawiedli i mimo świąteczno-sylwestrowego zgiełku przybyli licznie. Walczyło 38 zawodników głównie z Wrocławia, gościliśmy także silne ekipy z Jarocina i Opola.

Nie zawiedli się ci, którzy liczyli na dużą dawkę wysiłku. Aby spalić poświąteczne kalorie wszystkie mecze grane były do 3 wygranych setów.
W pierwszej rundzie nie było niespodzianek i wszyscy faworyci wyszli na prowadzenie.
Mecze ćwierćfinału to pojedynki wrocławian oraz jednego squashysty z Łodzi- Damiana Motyki. Damian dzięki wygranej w ciężkim 5-setowym meczu z Maćkiem Borkowskim dołączył do szanownego grona.

Pierwszy półfinał należał do Marcina Grabowskiego i Marka Elsnera. Grabek pokonał Marka wynikiem 3:1. “Urwany set” był założeniem Marka więc i jego można uznać za zwycięzcę. Co zresztą pokazał później w meczu o 3 miejsce z Jackiem Szubertem. Drugi półfinał to zwycięstwo Jarka Terleckiego nad Jackiem Szubertem.

Finał należał standardowo do kolegów z naszego klubu Jarka Terleckiego i Marcina Grabowskiego. Bój był zacięty a zwyciężył młodszy Grabek wynikiem 3-2 (9-11,11-9,9-11,11-7,11-8).

Koronację zawodników dokonano na szklanym korcie przy blasku fleszy z aparatu Damiana Hanaja. Sponsor turnieju Advatech ufundował główne nagrody zwycięzcom. Dwie małe pomocnice – Lila i Klaudia rozlosowały nagrody spośród wszystkich obecnych na zakończeniu.

Następny podobny turniej planowany jest w styczniu 2013 – szczegóły podamy wkrótce…