Turniej klubowy 24.02.13

Dnia 24 lutego 2013 – rozegrany został amatorski turniej, w którym mogli brać udział zawodnicy poniżej 200-ego miejsca w rankingu Polskiej Federacji Squasha.

W turnieju wzięło udział 20 zawodników – Cieszy fakt, że na zawodach pojawiło się wielu zawodników nie uczestniczących wcześniej w rozgrywkach w klubie.

Turniej rozpoczęliśmy od zmagań w pięcioosobowych grupach. Mecze w większości kończyły się wynikami 3 :0, chociaż nie zabrakło kilku pięciosetówek. Po rozegraniu fazy grupowej, zawodnicy mieli chwilę czasu na ciepły posiłek oraz odpoczynek. Z nowymi siłami rozpoczęliśmy dalszą rywalizację. Mecze odbywały się systemem pucharowym z grą o każde miejsce. Zwycięzcą turnieju został Zenon Waniak. Pomimo słabego pierwszego seta w wykonaniu Zenka i dobrej gry Rafała Tomkowicza, Zenek jeszcze raz pokazał co znaczy wieloletnie doświadczenie turniejowe i gra do ostatniej piłki. Mecz o trzecie miejsce to pojedynek pomiędzy Jakubem Głębockim a Tomaszem Wróblem.  Walkę o najniższy stopień na podium wygrał Kuba. Mecz był bardzo zacięty, warto wspomnieć że Tomek przed samym turniejem brał jeszcze udział w campie. Pomimo większej liczby kilometrów w nogach, nie odpuszczał żadnej wymiany i stawił duży opór młodemu zawodnikowi z HastaLaVista. Wszystkie mecze były rozgrywane systemem „best of 5″ dzięki czemu nikt nie mógł narzekać na małą ilość gry.
Dziękujemy wszystkim zawodnikom za przybycie i zapraszamy na następne turnieje.

Wyniki turnieju znajdują się poniżej.