[SQUASH/BADMINTON] Podsumowanie ligowego weekendu

Wyniki naszych klubowych rozgrywek z ostatniego w weekendu.

Jak co tydzień w Hasta La Vista mieliśmy do zaproponowania naszym klientom sporo ligowych wydarzeń, gdzie mogliście skrzyżować rakiety z przeciwnikami na podobnym poziomie. Kto wygrywał w poszczególnych zestawieniach? Poniżej krótkie podsumowanie.

[SQUASH]

Zaczynamy od czarnej piłki pędzącej w czterech ścianach.

W niedzielnych rozgrywkach LIGI OPEN (WYNIKInajlepszy okazał się Adam Maciejewski, który zdaje się pewnie zmierzać po Mistrzostwo w tym sezonie; to właśnie on zwyciężał w każdej z pięciu rozegranych dotąd kolejek.

Powody do radości miał też na koniec tygodnia Maciej Płaczek, który po raz pierwszy w karierze zapewnił sobie awans do Ekstraligi, pokonując wszystkich rywali w I lidze. Gratulujemy!

Małych dramatów nie brakowało w niższych grupach. Szczególnie w grupie 6,  gdzie Marcin Szmidt i Adrian Siewiera mieli tyle samo wygranych spotkań i taką samą różnicę zdobytych/przegranych setów. Do ustalenia tego, kto zajmie pierwsze miejsce potrzebne były więc małe punkty, których o 17 więcej miał Marcin.

Każda piłka się liczy, pamiętajcie!

Jeśli chodzi o piątkową LIGĘ KOBIET (WYNIKIpierwsze miejsce zajęła Anna Pozlewicz. To jej drugi tryumf w drugim występie. Uwagę zwraca poza tym występ juniorki trenującej w Hasta La Vista, Oli Hyżyk, która wswoich 3 wygranych meczach zdobyła 99 punktów, tracąc tylko… 9! Niezły wynik.

A skoro o juniorach i Oli Hyżyk mowa… to ona okazała się bezkonkurencyjna też w niedzielnych rozgrywkach LIGI JUNIOR (WYNIKI) i umocniła się na drugim miejscu w rankingu rozgrywek. W tej kolejce błysnęły też inne dziewczyny, wygrywając swoje mecze z chłopakami: druga w I grupie była Maja Orłowska, a grupę II wygrała Aleksandra Trojanowicz.

W poprzednim tygodniu odpoczywali uczestnicy Ligi Masters i Ligi Student, którzy jednak wrócą do akcji już w ten weekend.

[BADMINTON]

A teraz coś dla miłośników lotek przelatujących nad siatką.

baddebelW LIDZE OPEN (WYNIKI) znów dopisała przede wszystkim… frekwencja: zmagania toczyły się w aż 11 grupach! Na samym szczycie tej piramidy stanął tym razem (pod nieobecność aktualnego lidera rankingu, Dawida Krawca) Krzysztof Grabek, któremu nie zagroził żaden z rywali. Z ustaleniem kolejnych miejsc już tak łatwo nie było, bo aż trzech graczy I ligi wygrało po dwa spotkania.  Decydowały więc różnice setów.

Piątkową FRANKIE’s LIGĘ KOBIET (WYNIKIwygrała Marta Radzka i niemal na 100% przypieczętowała w ten sposób pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej.Do końca rozgrywek mamy tutaj jeszcze dwie kolejki. Najbardziej dramatyczne spotkanie w tej kolejce rozegrały Marta Pal i Bożena Witkowska: w ich bezpośrednim meczu o awans do II grupy 15-14, 15-14 wygrała Marta Pal.

Również w piątek zawodnicy zmagali się w LIDZE DEBLOWEJ (WYNIKI). Emocji nie brakowało. Nieprzewidywalna okazała się I liga, gdzie aż 3 pary wygrały po 4 mecze. Ostatecznie najlepszy był duet Grabek/Średnicka (pierwsza wygrana kolejka) przed Jóźwik/Słomka i Krawiec/Lasecki.

Już teraz nie możemy doczekać się kolejnego weekendu i następnych ligowych potyczek na kortach Hasta La Vista!

[AF]