Turniej Gier Podwójnych Open

Dnia 13 października po raz pierwszy został rozegrany turniej gier podwójnych Open.

Z wielkim podziwem mogliśmy obserwować zmagania 14-stu par deblowych.

Po przywitaniu oraz krótkim przypomnieniu zasad dotyczących gier podwójnych zawodnicy przystąpili do rywalizacji. Nie zabrakło emocji,walki, potu a także sporej dawki śmiechu.

Turniej został rozegrany systemem grupowo-pucharowym co pozwoliło każdej parze rozegrać minimum 7 pojedynków.

Przerwy miedzy spotkaniami były krótkie dlatego banany oraz czekolada dostarczały naszym zawodników szybkiego „zastrzyku” energii.

Przez pierwsze 2,5 godziny zawodnicy rywalizowali w dwóch siedmioosobowych grupach rozgrywając mecze „każdy z każdym” i tym samym walcząc o wyjście z grupy do turnieju pucharowego. Dwie pary z każdej grupy awansowały do półfinałów gdzie dalej walczyły o trofea natomiast pozostałe pary grały o miejsca 5 i dalsze.

Bardzo zacięty pojedynek półfinałowy rozegrała para Robak/Robak przeciwko Pawłowski/Hreczuch, zwycięstwo przypadło parze drugiej jednak warto zwrócić uwagę na to, że panowie mieli łącznie 140lat i byli zdecydowanie największym zaskoczeniem
całego turnieju-zazdrościmy formy oraz pasji a także doskonałego zgrania przy stole.

Nie zawiódł faworyt turnieju, pomimo jednej porażki w fazie grupowej para Frączek/Żygadło ostatecznie zajęła pierwsze miejsce pokonując w finale wyżej wspomniana parę Pawłowski/Hreczuch.

Miejsce trzecie zajęła para Trzewik/Grobelak po bardzo emocjonującym oraz widowiskowym pojedynku z parą Robak/Robak.

W turnieju wzięła udział jedna kobieta Marta Allen zajmując ze swoim partnerem deblowym Jakubem Koczorowskim  9 miejsce.

Statuetki zostały rozdane, napoje na uzupełnienie płynów również.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom a także wszystkim startującym, pokazaliście, że nie tylko doskonale radzicie sobie w singlu ale
również w grze podwójnej, zapewne nie będziemy długo czekać aby spotkać się z wami ponownie na kolejnym turnieju deblowym.

Wyniki faza pucharowa oraz grupowa: