Sauna fińska

Sauna fińska to niezrównane doświadczenie i przyjemność. Jest zarówno zabiegiem ciepło-leczniczym, jak i środkiem higieniczno-profilaktycznym hartującym i pielęgnującym ciało.
Podstawą kąpieli jest duża kontrastowość bodźca termicznego. Warunki tu panujące to względnie niska wilgotność powietrza i wysoka temperatura 75-110 stopni. Rozgrzane ciało powinno być schładzane cyklicznie letnią lub zimną wodą. Powoduje to doskonały hart dla duszy i ciała.
Jako środek leczniczy korzystanie z sauny fińskiej pomaga w określonych dolegliwościach typu: bóle mięśniowe, kłopoty z krążeniem krwi, układem oddechowym i odpornościowym.
Poza tym bardzo pozytywnie wpływa na skórę, oczyszcza ją, pozbawia toksyn, ujędrnia i uelastycznia. Poprawa metabolizmu zaś pomoże nam zgubić zbędne kilogramy (w czasie jednego pobytu w saunie możemy stracić ok. 300 kcal – tyle, ile po przebiegnięciu 4 km).
Oprócz tego sauna pobudza wydzielanie endorfin przez co wprawia nas w dobry nastrój, relaksuje i rozluźnia.
Warunki fizyczne w saunie decydują o intensywności zmian fizjologicznych zachodzących w organizmie. Im wyższa jest temperatura w saunie, tym pobyt w niej powinien być krótszy, a ochładzanie dłuższe. Zdrowy człowiek bez względu na wiek może korzystać z sauny bez względu na porę roku, dnia czy pogodę.


Sauna na podczerwień

W saunie na podczerwień w miejsce pieca zamontowane są promienniki podczerwieni. Emitują one odpowiedniej długości fale podczerwone w sposób podobny do słońca jednak bez szkodliwego promieniowania UV. Temperatura sięga tutaj nie sięga więcej niż 60 stopni. Ze względu na głęboką penetrację promieni podczerwonych wytwarzanych przez promienniki, efekt leczniczy wywierany jest nie tylko na skórę, ale również na głębiej położone mięśnie i układ kostno-stawowy. Zalecane przez lekarzy w leczeniu bólów mięśniowych, kontuzji, zwichnięć, chorób stawowych i zaburzeń krążenia.
Ciało reaguje na efekt głębokiego ogrzewania poprzez zwiększenie zarówno pojemności wyrzutowej jak i częstotliwości akcji serca. Ten korzystny dla serca układ prowadzi do widocznego efektu treningu i poprawy kondycji układu krążenia.
Tkanki ogrzane do 45° C i następnie rozciągnięte wykazują nieelastyczne trwałe wydłużenie o ok. 0,5-0,9%, które pozostaje po usunięciu rozciągania, a które nie występuje w tych samych tkankach, kiedy są rozciągane przy normalnej temperaturze tkanek. Ten bezpieczniejszy efekt rozciągania ma zasadnicze znaczenie dla właściwego treningu czynnych sportowców.
Europejscy specjaliści d/s urody potwierdzają, że sauna w znacznym stopniu przyspiesza działanie wszelkich programów antycellulitowych, ze względu na podwójną głębokość penetracji w głąb skóry, połączoną z 10-krotnie wzmożonym nagrzewaniem tych tkanek.
Zwiększenie krążenia krwi ma zasadnicze znaczenie dla efektu pięknej, młodej i błyszczącej skóry. Kabina infrared pomaga w przypadku trądziku, wyprysków, łuszczycy, oparzeń i wszelkich zmian skórnych lub ran. Dodatkowo wzmacnia i poprawia się tonacja skóry i jej elastyczność.
30 minutowy pobyt w kabinie infrared jest doskonałym sposobem na obniżenie poziomu stresu oraz pomaga w kłopotach z zasypianiem.


Łaźnia parowa

Podstawową cecha łaźni parowej jest stosunkowo niska temperatura: 43-48 ºC oraz wysoka wilgotność powietrza sięgająca 100%. Warunki te zapewniają doskonałą inhalację dróg oddechowych i ułatwiają ich oczyszczanie. Kąpiel w saunie parowej działa orzeźwiająco.  Temperatura panująca tam rozluźnia, obniża napięcie mięśniowe, rozszerza naczynia krwionośne i ułatwia przepływ krwi. Jest to doskonały środek kosmetyczny dla skóry, odpręża ją i regeneruje zwiększając ukrwienie tkanek podskórnych. Skóra jest potem wyjątkowo gładka, dobrze nawilżona  i miękka.
Łaźnia jest nastrojowym pomieszczeniem wyłożonym przyjemną kolorystycznie mozaiką. Wyposażona jest w generator, który wytwarza parę w dostatecznej ilości i w sposób ciągły, jednocześnie utrzymując temperaturę na ustalonym poziomie. Odpowiedni układ sterowania zapewnia bezpieczeństwo i precyzyjną regulację. Zagwarantowany jest również stały dopływ świeżego powietrza.
Ze względu na łagodne warunki panujące w łaźni jednorazowa kąpiel może przeciągnąć się aż do kilkudziesięciu minut.


Jacuzzi

Jacuzzi to cudownie relaksująca kąpiel bąbelkowa. Jej prozdrowotne właściwości zostały udowodnione naukowo. Jej zalety wiążą się przede wszystkim z przynoszonym przez ciepłą wodę rozluźnieniem ciała i uwolnieniem go od napięć. Zabiegi tego typu  zwiększają świadomość własnego ciała, redukują stres. Efekty hydromasażu nie ograniczają się jednak do poprawy naszego samopoczucia psychicznego. Terapię jacuzzi stosuje się powszechnie przy leczeniu kontuzji sportowych, uszkodzeniu mięśni, ścięgien i więzadeł oraz przy bólu dolnych partii pleców. Hydromasażu używa się w walce z artretyzmem, uszkodzeniami szyi, napięciowymi bólami głowy. Przynosi on również ulgę kobietom ciężarnym, cierpiącym na bóle pleców i nóg. Kąpiel w jacuzzi poprawia krążenie krwi i koi zmęczone wysiłkiem mięśnie.
W wannie tej kryje się złożony i delikatny mechanizm, którego celem jest nie tylko wprawianie wody w ruch przy użyciu bąbelków powietrza, ale również filtrowanie jej i utrzymywanie w odpowiedniej temperaturze.

[FM_form id="1"]