TERMIN: SOBOTA 03.06.2023

GODZINY: 10:30-14:00

KAŻDY ZAWODNIK ZGŁASZA SIĘ INDYWIDUALNE

LISTA ZGŁOSZEŃ: TUTAJ

Po rozegraniu wszystkich rund (przewidywana godzina zakończenia 14:00), o godzinie 14:30 odbędzie się ceremonia zwycięzców sezonu 2022/2023 oraz zakończenie sezonu ligowego. Zapraszamy na grilla, piwko, rozdanie nagród oraz integrację.

1. Zgłoszenia indywidualnie (nie należy zgłaszać pary deblowej) do piątku 02.06.2023 do godz. 20:00 WYŁĄCZNIE telefonicznie – SMS na nr 530-868-243. Prowadzący: Emilia Goldwasser.

Obowiązuje kolejność zgłoszeń – maksymalna liczba osób mogących wziąć udział w rozgrywkach 30 osób = 6 grup x 5 osób. Lista zgłoszeń uzupełniana na bieżąco i publikowana na witrynie HLV

2. Zapisanie się do rozgrywek jest jednoznaczne z akceptacją tego regulaminu.

3. System rozgrywek: Mecze rozgrywane będą w systemie grupowo w fazie eliminacyjnej i-grupowym w fazie finałowej. Każdy zawodnik w grupie zagra z każdym. Jeśli w grupie jest 5 zawodników, w grupach eliminacyjnych, każdy z nich rozegra 4 mecze 2-setowe do 11 punktów (w przypadku zgłoszenia mniejszej ilości osób istnieje możliwość gry do 15 punktów), niezależnie od tego, która para wygrywa drugiego seta. Znaczenie mają małe punkty. Mecz może zakończyć się remisem. Do tabeli wyników wpisuje się zawodnikowi (w jego wierszu) sumę punktów zdobytych w dwóch setach.

4. Mecze rozgrywane są zgodnie z przepisami Polskiego Związku Badmintona. Dwa sety do 11 punktów bez podwyższania (w przypadku zgłoszenia mniejszej ilości osób istnieje możliwość gry do 15 punktów). Przerwy między setami również regulowane są przepisami PZBad.

5. Losowanie osób do poszczególnych 6 grup eliminacyjnych/6 kortów odbędzie się przed rozpoczęciem rozgrywek 1 fazy, czyli o godzinie 9:00. Maksymalnie 5 osób do 1 grupy/kortu. Zwycięzcą grupy zostaje ten gracz, który zdobędzie największą sumę punktów. Zawodnicy zajmujący pierwsze miejsca po rozegraniu rundy eliminacyjnej trafiają do „jednego koszyka” z innymi zawodnikami z pozostałych grup zajmujących te same miejsca, itp. Z „jednego koszyka” losowane są grupy finałowe, 5-osobowe na dany kort (ew. dolosowanie z „koszyka z większą/mniejszą liczbą zwycięstw”).

Mecze w rundzie finałowej rozgrywane są na tych samych zasadach, co w rundzie eliminacyjnej. Do rozegrania w turnieju jest 8 setów.

6. LOTKI nie są zapewnione przez organizatora.

Podczas rozgrywek ligowych obowiązuje kolejność lotek Polskiego Związku Badmintona, gdzie lotki piórowe mają pierwszeństwo nad lotkami syntetycznymi. W przypadku zgłoszenia przez zawodników chęci gry lotką piórową, są oni zobowiązani do zapewnienia odpowiedniej ilości lotek do rozegrania pojedynku.

7. Sędziowanie: Zawodnicy jednej grupy na czas ligi zajmują 1 kort i rozgrywają na nich wszystkie mecze swojej grupy zgodnie z poniższą kolejnością. Zawodnicy sędziują swoje mecze sami. Po rozegraniu pojedynku dokładny wynik rozegranych setów (SUMA UZYSKANCYCH PUNKTOW) musi zostać niezwłocznie wpisana do tabeli wyników danej grupy.