Dolnośląska liga juniorska – liga zrzeszająca juniorów z regionu dolnośląskiego.

KOSZT:
30 zł – płatne w recepcji

ZAPISY:
do piątku do godz. 12:00 – dzień przed liga on-line TUTAJ lub meilowo: dawid.wilas17@gmail.com
W zgłoszeniu podajemy imię, nazwisko , nr kontaktowy.

KONTAKT:
Dawid Wilas – dawid.wilas17@gmail.com

Regulamin

1. Dolnośląska Liga Juniorów to cykl  7 kolejek ligowych. Kolejki rozgrywane są raz na miesiąc w sobotę o godz. 11:00. Zawodnicy zgłaszają się na konkretną kolejkę. Po zgłoszeniu, każdy gracz zostaje przydzielony do jednej z 4/5/6/7 osobowych grup (lig) uwzględniając jego poziom gry.

2. Zapisanie się na którąkolwiek kolejkę ligową jest jednoznaczne z akceptacją tego regulaminu.

3. Zgłoszenia do kolejki ligowej można dokonywać do piątku przed sobotą ligową  do godziny 12:00 na adres: dawid.wilas17@gmail.com lub on-line TUTAJ

3a. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko oraz numer telefonu, a w przypadku nowych zawodników szacowany stopień zaawansowania w skali 1-5.

4. Opłata za jednorazowy udział w lidze dla każdego uczestnika wynosi 30,00 zł, na którą składają się: kwota 15,00 zł tytułem kosztu gry na korcie podczas jednorazowego wejścia na obiekt, kwota 15,00 zł tytułem kosztów obsługi ligi. Wpisowe należy uiścić w recepcji klubu przed rozpoczęciem gier ligowych.

5. W przypadku rezygnacji po terminie zgłoszeń danego zawodnika z udziału w danej kolejce – jest on zobowiązany do zapłaty wpisowego za kolejkę. Nie utrzymuje także punktów za nią do rankingu ligi.

5a. Zawodnik rezygnujący z udziału po terminie zgłoszeń jest zwolniony z opłaty za nią, gdy znajdzie na swoje miejsce zastępcę. Zastępca nie musi posiadać rankingu ligi umożliwiającym udziału w danej grupie, nie musi także być stałym uczestnikiem ligi squasha.

6. O przydziale do grup na konkretną kolejkę decyduje kolejno:

 • Występ w poprzedniej kolejce ligi – zwycięzca ligi ma zagwarantowany awans, a przegrany spadek, ale dotyczy to tylko następnej kolejki ligowej,
 • Dzika karta organizatora lub regularne uczestnictwo w rozgrywkach ligowych,
 • Miejsce w grupie w poprzednich rozgrywkach ligi lub bezpośredni pojedynek między zawodnikami jeśli w poprzedniej rundzie byli w jednej grupie,
 • Średnia ilość punktów z dwóch ostatnich rozegranych przez zawodnika kolejek ligowych,
 • Występ w ostatniej kolejce – drugie miejsce w grupie gwarantuje pozostanie w lidze lub pierwszeństwo awansu, do ligi wyższej
 • Suma punktów z dotychczasowych kolejek.

7. Każda grupa rozgrywa mecze „każdy z każdym” w przeciągu ok. 2 godzin. W szczególnych przypadkach grupy mogą liczyć 4,5,7 lub 8 zawodników.

8. Po rozegraniu kolejki ligowej zawodnicy otrzymują punkty do Rankingu Ligi.

9. Aby punkty zostały przyznane zastępcy lub zawodnikowi z dziką kartą musi on wygrać minimum 2 mecze w danej lidze – nie walkowerami.

10. Dwóch najlepszych zawodników z każdej grupy ma zagwarantowany awans do grupy wyższej, dwóch graczy z ostatnich miejsc w grupie spadek do grupy niższej. Awans lub spadek są ważne tylko na następną kolejkę ligową. O przydziale pozostałych zawodników decyduje średnia z dwóch ostatnich rozegranych przez zawodnika kolejek ( – liczą się także kolejki z poprzednich sezonów ligowych (punkty z poprzednich sezonów są przeliczone według nowych zasad punktacji).

10a. W przypadku takiej samej ilości wygranych spotkań, o zajęciu wyższego miejsca w grupie decydują, w tej kolejności:

 • lepszy bilans setów
 • lepszy bilans małych punktów
 • bezpośredni pojedynek
 • większa ilość zdobytych setów
 • większa ilość zdobytych małych punktów
 • rzut monetą

11. Organizator ma prawo do zakwalifikowania zawodnika do grupy wyższej lub niższej niż to wynika ze średniej z dwóch ostatnich kolejek.

12. Punkty z każdej kolejki sumuje się. Do rankingu końcowego w sezonie  branych jest pod uwagę 5 najlepszych występów zawodnika.

13. Po rozegraniu ostatniej kolejki, najlepsi zawodnicy zostaną uhonorowani pucharami oraz nagrodami na uroczystej Ceremonii kończącej sezon Ligi Piątkowej Squasha.

14. Zawodnicy biorący udział w rozgrywkach Ligi wyrażają zgodę na wykonywanie zdjęć oraz nagrywanie video z ich udziałem oraz zamieszczanie zdjęć i nagrań w Internecie przez organizatora.

15. Zawodnicy wyrażają zgodę na umieszczanie ich danych osobowych (imię i nazwisko) na stronie internetowej www.hastalavista.pl

16. Klub Hasta La Vista nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne kontuzje, urazy oraz uszczerbki na zdrowiu zawodników biorących udział w rozgrywkach. Zawodnicy biorą udział w lidze na własną odpowiedzialność.

17. Klub Hasta La Vista zastrzega sobie prawo zmiany niniejszego regulaminu.

18. Wszelkich informacji na temat Ligi  udziela Dawid Wilas –  dawid.wilas17@gmail.com

Sprawdź inne ligi Squasha w Hasta la Vista
Liga Masters 35+
Zobacz więcej
Liga Open Squasha
Zobacz więcej
Depil Concept Liga Damska Squasha
Zobacz więcej
[FM_form id="1"]