Regulamin

Regulamin

1. Liga Squasha Open to cykl 9 kolejek ligowych. Kolejki rozgrywane są średnio co dwa tygodnie w niedziele. Zawodnicy zgłaszają się na konkretną kolejkę. Po zgłoszeniu, każdy z graczy zostaje przydzielony do jednej z pięcio, sześcio lub siedmio-osobowych grup (lig) uwzględniając jego poziom gry.

2. Zapisanie się na którąkolwiek kolejkę ligową jest jednoznaczne z akceptacją tego regulaminu.

3. Zgłoszenia do kolejki ligowej można dokonywać do soboty poprzedzającego daną kolejkę do godz. 15:00 na adres: liga@hastalavista.pl

W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko oraz numer telefonu, a w przypadku nowych zawodników szacowany stopień zaawansowania.

4. Zawodnik może zgłosić się na daną kolejkę z warunkiem tzn. z zastrzeżeniem, że może grać na przykład tylko po godz. 14:10 – w takim przypadku zgłoszenie jest ważne tylko wtedy, gdy po przydzieleniu go do grupy – jego mecze są toczone w godzinach, które określił. W przeciwnym wypadku zgłoszenie uznaje się za nieważne.

5. Opłata za jednorazowy udział w lidze dla każdego uczestnika wynosi 50,00 zł.

Promocja dla studentów koszt ligi 35,00 zł.

Wpisowe należy uiścić w recepcji klubu przed rozpoczęciem gier ligowych.

6. W sezonie ZIMOWYM zwolnieni z opłaty z pierwszej kolejki są zawodnicy, którzy zajęli 1, 2 lub 3 miejsce  w Lidze Open sezon LETNI 2020 w  Hasta La Vista.

7. W przypadku rezygnacji po terminie zgłoszeń danego zawodnika z udziału w danej kolejce – jest on zobowiązany do zapłaty wpisowego za kolejkę. Nie utrzymuje także punktów za nią do rankingu ligi.

8. Zawodnik rezygnujący z udziału po terminie zgłoszeń jest zwolniony z opłaty za nią, gdy znajdzie na swoje miejsce zastępcę. Zastępca nie musi posiadać rankingu ligi umożliwiającym udziału w danej grupie, nie musi także być stałym uczestnikiem ligi squasha.

9. O przydziale do grup na konkretną kolejkę decyduje kolejno:

– Występ w poprzedniej kolejce ligi squasha: dwa pierwsze miejsca ligi awansują do grupy wyżej * nowość spadki nie są gwarantowane.

– Dzika karta organizatora

– Średnia ilość punktów z dwóch ostatnich rozegranych przez zawodnika kolejek ligowych – jeśli gracz opuści więcej niż 2 kolejki ligowe z rzędu, ten punkt regulaminu nie obowiązuje

(zawodnik może zostać przydzielony do niższej ligi niż wynika z jego “średniej” jeśli nie w ligach nie będzie miejsca, pierwszeństwo przydziału dla graczy obecnych na poprzednich rozgrywkach)

– Suma punktów z dotychczasowych kolejek

10. Każda grupa (6 zawodników) rozgrywa mecze „każdy z każdym” w przeciągu ok. 2 godzin. W szczególnych przypadkach grupy mogą liczyć 4,5,7 lub 8 zawodników.

Godziny rozgrywania meczów w grupach, gdy ich liczba wynosi 12:

Ekstraliga – godz. 19:00 – 21:00

1,2 ,3,4 liga – godz. 17:00 – 19:00

5,6,7,8,9 liga – godz. 14:30 – 17:00

10,11,12  liga – godz. 12:00 – 14:30

 

Godziny rozpoczynania grup w danej kolejce mogą odbiegać o tych podanych w tabeli w zależności od ilości zgłoszeń.

11. Po rozegraniu kolejki ligowej zawodnicy otrzymują punkty do Rankingu Ligi według tabeli w zakładce “punktacja”.

12. Aby punkty zostały przyznane zastępcy lub zawodnikowi z dziką kartą musi on wygrać minimum 2 mecze w danej lidze – nie walkowerami.

13. Dwóch najlepszych zawodników z każdej grupy ma zagwarantowany awans do grupy wyższej, * NOWOŚĆ spodki nie są gwarantowane!. Awans lub spadek są ważne tylko na następną kolejkę ligową. O przydziale pozostałych zawodników decyduje średnia z dwóch ostatnich rozegranych przez zawodnika kolejek ( – liczą się także kolejki z poprzednich sezonów ligowych (punkty z poprzednich sezonów są przeliczone według nowych zasad punktacji).

13B. W przypadku takiej samej ilości wygranych spotkań, o zajęciu wyższego miejsca w grupie decydują, w tej kolejności:

1. lepszy bilans setów

2. lepszy bilans małych punktów

3. bezpośredni pojedynek

4. większa ilość zdobytych setów

5. większa ilość zdobytych małych punktów

6. rzut monetą

14. Organizator ma prawo do zakwalifikowania zawodnika do grupy wyższej lub niższej niż to wynika ze średniej z dwóch ostatnich kolejek.

15. Terminy rozgrywania kolejek są podane w zakładce “Terminarz”.

16. Punkty z każdej kolejki sumują się. Do rankingu końcowego w sezonie letnim branych jest pod uwagę 6 najlepszych występów zawodnika.

17. Ranking tworzony jest na zasadach:

– po rozegraniu kolejek do czwartej włącznie – do rankingu bierze się pod uwagę sumę punktów z dwóch najlepszych występów zawodnika.

– po rozegraniu kolejek od piątej do ostatniej – ranking tworzy suma punktów za występy zawodnika nie wliczając jego trzech najgorszych rezultatów.

18. Po rozegraniu ostatniej – 9  kolejki – najlepsi zawodnicy zostaną uhonorowani pucharami oraz nagrodami na uroczystej Ceremonii kończącej sezon Ligi Squasha Open

19. Puchary i nagrody w sezonie ZIMOWYM

Uhonorowanych pucharami zostaje 5 najlepszych zawodników sezonu.

Nagrody za pozycję w rankingu otrzymuje 3 najlepszych zawodników sezonu. W przypadku gdy któreś z tych miejsc zostanie zajęte przez trenera Hasta La Vista, nagrodę otrzymuje zawodnik, który zajął niższą pozycję w rankingu. Kolejne nagrody otrzymują odpowiednio następni zawodnicy.

Nagrody na zakończenie sezonu :

1 miejsce – nagroda o wartości : 250 zł

2 miejsce – nagroda o wartości : 150 zł

3 miejsce –  nagroda o wartości :50 zł

 

Nagrodami za wysoką frekwencję w sezonie są koszulki sportowe z nazwiskiem zawodnika. Przysługuje ona każdemu uczestnikowi, który rozegra minimum 6 kolejek .

Przewidziane nagrody za progres umiejętności, uzasadniony znacznym skokiem pozycji w rankingu w ciągu trwania całego sezonu. O wyróżnieniu takiej osoby decyduje organizator ligi.

Nagrody do rozlosowania wśród zawodników Ligi Squasha Open którzy będą obecni na Ceremonii Zakończenia.

20. Zawodnikom Ligi  Open Squash którzy rozegrali w sumie co najmniej 60% kolejek w poprzedzającym sezonie ligowym, przysługuje cennik ligowy na sezon 2020/2021 obejmujący promocyjne ceny wynajmu kortów do squasha w weekendy w godzinach otwarcia obiektu oraz w tygodniu do godz. 16:00.

60% kolejek wyliczane jest od ilości wszystkich kolejek danej ligi zaplanowanych na sezon.

Cennik Ligowy to 30 zł za godzinę korzystania z kortu do squasha (z 1 kartą MS – 15 zł, z 2 kartami – 0 zł.)

Preferencyjny cennik ligowy przyznawany jest na jeden, pełen sezon ligowy.

21. Sezon ZIMOWY 2020/2021

-W każdej kolejce osoba zajmująca 1 miejsce w grupie zostaje nagrodzona małym upominkiem/ gadżetem. Nagroda wydawana jest podczas trwania kolejki po zakończeniu wszystkich meczów w grupie.

22. Zawodnicy biorący udział w rozgrywkach Ligi Squasha Open wyrażają zgodę na wykonywanie zdjęć oraz nagrywanie video z ich udziałem oraz zamieszczanie zdjęć i nagrań w Internecie przez organizatora.

23. Zawodnicy wyrażają zgodę na umieszczanie ich danych osobowych (imię i nazwisko) na stronie internetowej www.hastalavista.pl

24. Klub Hasta La Vista nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne kontuzje, urazy oraz uszczerbki na zdrowiu zawodników biorących udział w rozgrywkach. Zawodnicy biorą udział w lidze na własną odpowiedzialność.

25. Klub Hasta La Vista zastrzega sobie prawo zmiany niniejszego regulaminu.

Wszelkich informacji na temat Ligi  Squasha Open udziela Muszyński Dawid : tel.668-014-159, e-mail: liga@hastalavista.pl

 

PROMCJA LIGOWA

– Zawodnikom ligi Open , którzy rozegrali w sumie co najmniej 60% kolejek w poprzedzającym sezonie ligowym, przysługuje cennik ligowy na sezon 2017/2018 obejmujący promocyjne ceny wynajmu kortów do squasha  w weekendy w godzinach otwarcia obiektu oraz w tygodniu do godz. 16:00.

60% kolejek wyliczane jest od ilości wszystkich kolejek ligi  zaplanowanych na sezon.

Cennik Ligowy to 30 zł za godzinę korzystania z kortu do squasha (z 1 kartą MS – 15 zł, z 2 kartami – 0 zł.)

– Każdy NOWY LIGOWIEC zapisując się na wybraną ligę otrzyma 50% zniżki na pierwsze wpisowe.

– Przyprowadż NOWEGO GRACZA na lige i odbierz voucher*

Jeżeli zachęcona przez Ciebie osoba rozegra 4 kolejki w danym sezonie ligowym możesz odebrać voucher* na 1 godz wynajmu kortu u koordynatora ligi.

Kim jest ligowiec?

To osoba, która rozegra min. 2 ostatnie sezony w wybranej lidze.

Kim jest nowy ligowiec?

To osoba, która nigdy nie grała w lidze lub w ostatnich dwóch sezonach nie brała udziału w rozgrywkach.

*voucher – upoważnia do wynajmu kortu do squasha, badmintona lub tenisa stołowego na 1h wraz z wypożyczeniem sprzętu

Pon.- Pt. w godz. 7-16 lub Sob.- Niedz. w godz. 8-23

Promocja Ligowa

Zawodnikom ligi Open , którzy rozegrali w sumie co najmniej 60% kolejek w poprzedzającym sezonie ligowym, przysługuje cennik ligowy na sezon 2017/2018 obejmujący promocyjne ceny wynajmu kortów do squasha  w weekendy w godzinach otwarcia obiektu oraz w tygodniu do godz. 16:00.

60% kolejek wyliczane jest od ilości wszystkich kolejek ligi  zaplanowanych na sezon.

Cennik Ligowy to 30 zł za godzinę korzystania z kortu do squasha (z 1 kartą MS – 15 zł, z 2 kartami – 0 zł.)

  • Każdy NOWY LIGOWIEC zapisując się na wybraną ligę otrzyma 50% zniżki na pierwsze wpisowe.
  • Przyprowadż NOWEGO GRACZA na lige i odbierz voucher*

Jeżeli zachęcona przez Ciebie osoba rozegra 4 kolejki w danym sezonie ligowym możesz odebrać voucher* na 1 godz wynajmu kortu u koordynatora ligi.

Kim jest ligowiec?

To osoba, która rozegra min. 2 ostatnie sezony w wybranej lidze.

Kim jest nowy ligowiec?

To osoba, która nigdy nie grała w lidze lub w ostatnich dwóch sezonach nie brała udziału w rozgrywkach.

*voucher – upoważnia do wynajmu kortu do squasha, badmintona lub tenisa stołowego na 1h wraz z wypożyczeniem sprzętu

Pon.- Pt. w godz. 7-16 lub Sob.- Niedz. w godz. 8-23

Sprawdź inne ligi Squasha w Hasta la Vista
Liga Masters 35+
Zobacz więcej
Liga Piątkowa
Zobacz więcej
Liga Wtorkowa
Zobacz więcej

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu wysyłki oferty marketingowej (newsletter). Administratorem