Regulamin Ligi Wakacyjnej Squasha
1. Wakacyjna Liga Squasha to cykl 11 kolejek ligowych. Kolejki rozgrywane są średnio co tydzień w niedziele. Zawodnicy zgłaszają się na konkretną kolejkę. Po zgłoszeniu, każdy z graczy zostaje przydzielony do jednej z grup (lig) uwzględniając jego poziom gry.
2. Zapisanie się na którąkolwiek kolejkę ligową jest jednoznaczne z akceptacją tego regulaminu.
3. Zgłoszenia do kolejki ligowej można dokonywać do soboty poprzedzającej daną kolejkę do godz. 15:00.
Zapisy są prowadzone online: TUTAJ
Istnieje możliwość zapisania się mailowo: liga@hastalavista.pl, telefonicznie (sms) pod numerem: +48 668 014 159 lub na grupie Ligi na Whats’appie.
Zgłoszenia online wymagają posiadania konta na stronie Hasta la Vista, rejestracja konta dostępna TUTAJ
Zgłoszenia mailowe / sms wymagają podania: imienia, nazwiska, numeru telefonu oraz adresu email, a w przypadku nowych zawodników szacowanego stopnia zaawansowania.
4. Opłata:
zawodnik 50,00 zł/kolejka
student – 35,00 zł/kolejka
pierwszy udział w lidze – 25,00 zł/kolejka
Wpisowe należy uiścić w recepcji klubu przed rozpoczęciem gier ligowych.
5. W sezonie LATO 2023 zwolnieni z opłaty z pierwszej kolejki są zawodnicy, którzy zajęli 1, 2 lub 3 miejsce w Lidze Open SEZON JESIEŃ-WIOSNA 2022/2023.
6. W przypadku rezygnacji po terminie zgłoszeń danego zawodnika z udziału w danej kolejce – jest on zobowiązany do zapłaty wpisowego za kolejkę.
Nie otrzymuje także punktów za nią do rankingu ligi.
7. Zawodnik rezygnujący z udziału po terminie zgłoszeń zwolniony jest z opłaty za nią, gdy znajdzie na swoje miejsce zastępcę. Zastępca nie musi posiadać rankingu ligi umożliwiającym udziału w danej grupie, nie musi także być stałym uczestnikiem ligi squasha.
8. O przydziale do grup na konkretną kolejkę decyduje kolejno:
Występ w poprzedniej kolejce ligi squasha: dwa pierwsze miejsca ligi awansują do grupy wyżej *spadki nie są gwarantowane.
Dzika karta organizatora.
Średnia ilość punktów z dwóch ostatnich rozegranych przez zawodnika kolejek ligowych – jeśli gracz opuści więcej niż 2 kolejki ligowe z rzędu, ten punkt regulaminu nie obowiązuje (zawodnik może zostać przydzielony do niższej ligi niż wynika z jego “średniej” jeśli nie w ligach nie będzie miejsca, pierwszeństwo przydziału dla graczy obecnych na poprzednich rozgrywkach).
Suma punktów z dotychczasowych kolejek.
9. Każda grupa rozgrywa mecze „każdy z każdym” w przeciągu ok. 2 godzin. W szczególnych przypadkach grupy mogą liczyć 3,4,5,7 lub nawet 8 zawodników.
Godziny rozgrywania meczów podawane są w harmonogramie publikowanym dzień przed daną kolejką, liga trwa od godziny 19:00 do ok. 21:00.
10. Po rozegraniu kolejki ligowej zawodnicy otrzymują punkty do Rankingu Ligi według tabeli w zakładce “punktacja”.
11. Aby punkty zostały przyznane zastępcy lub zawodnikowi z dziką kartą musi on wygrać minimum 2 mecze w danej lidze – nie walkowerami.
12. Dwóch najlepszych zawodników z każdej grupy ma zagwarantowany awans do grupy wyższej*,
*spadki nie są gwarantowane!. Awans lub spadek, są ważne tylko na następną kolejkę ligową. O przydziale pozostałych zawodników decyduje średnia z dwóch ostatnich rozegranych przez zawodnika kolejek (– liczą się także kolejki z poprzednich sezonów ligowych (punkty z poprzednich sezonów są przeliczone według nowych zasad punktacji).
13. W przypadku takiej samej ilości wygranych spotkań, o zajęciu wyższego miejsca w grupie decydują, w tej kolejności:
lepszy bilans setów,
lepszy bilans małych punktów,
bezpośredni pojedynek,
większa ilość zdobytych setów,
większa ilość zdobytych małych punktów,
rzut monetą.
14. Organizator ma prawo do zakwalifikowania zawodnika do grupy wyższej lub niższej niż to wynika ze średniej z dwóch ostatnich kolejek.
15. Terminy rozgrywania kolejek są podane w zakładce “Terminarz”.
16. Punkty z każdej kolejki sumują się. Do rankingu końcowego w danym sezonie brane jest pod uwagę 20 najlepszych występów zawodnika.
17. Nagrody w sezonie LATO 2023:
Nagrody rzeczowe za pozycję w rankingu otrzymuje 3 najlepszych zawodników sezonu. W przypadku gdy któreś z tych miejsc zostanie zajęte przez trenera Hasta La Vista, nagrodę otrzymuje zawodnik, który zajął niższą pozycję w rankingu. Kolejne nagrody otrzymują odpowiednio następni zawodnicy.
Przewidziane nagrody za progres umiejętności, uzasadniony znacznym skokiem pozycji w rankingu w ciągu trwania całego sezonu. O wyróżnieniu takiej osoby decyduje organizator ligi.
18. Zawodnicy biorący udział w rozgrywkach Ligi Squasha Open wyrażają zgodę na wykonywanie zdjęć oraz nagrywanie video z ich udziałem oraz zamieszczanie zdjęć i nagrań w Internecie przez organizatora.
19. Zawodnicy wyrażają zgodę na umieszczanie ich danych osobowych (imię i nazwisko) na stronie internetowej https://hastalavista.pl/ .
20. Klub Hasta La Vista nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne kontuzje, urazy oraz uszczerbki na zdrowiu zawodników biorących udział w rozgrywkach. Zawodnicy biorą udział w lidze na własną odpowiedzialność.
21. Klub Hasta La Vista zastrzega sobie prawo zmiany niniejszego regulaminu.
Regulamin Ligi Open Squasha
1. Liga Squasha Open to cykl 34 kolejek ligowych. Kolejki rozgrywane są średnio co tydzień w niedziele. Zawodnicy zgłaszają się na konkretną kolejkę. Po zgłoszeniu, każdy z graczy zostaje przydzielony do jednej z grup (lig) uwzględniając jego poziom gry.
2. Zapisanie się na którąkolwiek kolejkę ligową jest jednoznaczne z akceptacją tego regulaminu.
3. Zgłoszenia do kolejki ligowej można dokonywać do soboty poprzedzającej daną kolejkę do godz. 15:00.
 • Zapisy są prowadzone online: TUTAJ
 • Istnieje możliwość zapisania się mailowo: liga@hastalavista.pl,telefonicznie (sms) pod numerem: +48 668 014 159 lub na grupie Ligi na Whats’appie.
 • Zgłoszenia online wymagają posiadania konta na stronie Hasta la Vista, rejestracja konta dostępna TUTAJ
 • Zgłoszenia mailowe / sms wymagają podania: imienia, nazwiska, numeru telefonu oraz adresu email, a w przypadku nowych zawodników szacowanego stopnia zaawansowania.
4. Zawodnik może zgłosić się na daną kolejkę z warunkiem tzn. z zastrzeżeniem, że może grać na przykład tylko po godz. 14:10 – w takim przypadku zgłoszenie jest ważne tylko wtedy, gdy po przydzieleniu go do grupy – jego mecze są toczone w godzinach, które określił. W przeciwnym wypadku zgłoszenie uznaje się za nieważne.
5. Opłata:
 • zawodnik 50,00zł/kolejka
 • student – 35,00 zł/kolejka
 • pierwszy udział w lidze – 25zł/kolejka
 • Wpisowe należy uiścić w recepcji klubu przed rozpoczęciem gier ligowych.
6. W sezonie JESIEŃ-WIOSNA 2022/2023 zwolnieni z opłaty z pierwszej kolejki są zawodnicy, którzy zajęli 1, 2 lub 3 miejsce w Lidze Open SEZON LATO 2022.
7. W przypadku rezygnacji po terminie zgłoszeń danego zawodnika z udziału w danej kolejce – jest on zobowiązany do zapłaty wpisowego za kolejkę.
Nie otrzymuje także punktów za nią do rankingu ligi.
8. Zawodnik rezygnujący z udziału po terminie zgłoszeń zwolniony jest z opłaty za nią, gdy znajdzie na swoje miejsce zastępcę. Zastępca nie musi posiadać rankingu ligi umożliwiającym udziału w danej grupie, nie musi także być stałym uczestnikiem ligi squasha.
9. O przydziale do grup na konkretną kolejkę decyduje kolejno:
 • Występ w poprzedniej kolejce ligi squasha: dwa pierwsze miejsca ligi awansują do grupy wyżej *spadki nie są gwarantowane.
 • Dzika karta organizatora.
 • Średnia ilość punktów z dwóch ostatnich rozegranych przez zawodnika kolejek ligowych – jeśli gracz opuści więcej niż 2 kolejki ligowe z rzędu, ten punkt regulaminu nie obowiązuje (zawodnik może zostać przydzielony do niższej ligi niż wynika z jego “średniej” jeśli nie w ligach nie będzie miejsca, pierwszeństwo przydziału dla graczy obecnych na poprzednich rozgrywkach).
 • Suma punktów z dotychczasowych kolejek.
10. Każda grupa rozgrywa mecze „każdy z każdym” w przeciągu ok. 2 godzin. W szczególnych przypadkach grupy mogą liczyć 3,4,5,7 lub nawet 8 zawodników.
 • Godziny rozgrywania meczów podawane są w harmonogramie publikowanym dzień przed daną kolejką, liga trwa od godziny 19:00 do ok. 21:00.
11. Po rozegraniu kolejki ligowej zawodnicy otrzymują punkty do Rankingu Ligi według tabeli w zakładce “punktacja”.
12. Aby punkty zostały przyznane zastępcy lub zawodnikowi z dziką kartą musi on wygrać minimum 2 mecze w danej lidze – nie walkowerami.
13. Dwóch najlepszych zawodników z każdej grupy ma zagwarantowany awans do grupy wyższej*,
*spadki nie są gwarantowane!. Awans lub spadek, są ważne tylko na następną kolejkę ligową. O przydziale pozostałych zawodników decyduje średnia z dwóch ostatnich rozegranych przez zawodnika kolejek (– liczą się także kolejki z poprzednich sezonów ligowych (punkty z poprzednich sezonów są przeliczone według nowych zasad punktacji).
14. W przypadku takiej samej ilości wygranych spotkań, o zajęciu wyższego miejsca w grupie decydują, w tej kolejności:
 1. lepszy bilans setów,
 2. lepszy bilans małych punktów,
 3. bezpośredni pojedynek,
 4. większa ilość zdobytych setów,
 5. większa ilość zdobytych małych punktów,
 6. rzut monetą.
15. Organizator ma prawo do zakwalifikowania zawodnika do grupy wyższej lub niższej niż to wynika ze średniej z dwóch ostatnich kolejek.
16. Terminy rozgrywania kolejek są podane w zakładce “Terminarz”.
17. Punkty z każdej kolejki sumują się. Do rankingu końcowego w danym sezonie brane jest pod uwagę 20 najlepszych występów zawodnika.
18. Po rozegraniu ostatniej kolejki – najlepsi zawodnicy zostaną uhonorowani pucharami/statuetkami/medalami oraz nagrodami na uroczystej Ceremonii kończącej sezon Ligi Open Squasha.
19. Nagrody w sezonie JESIEŃ-WIOSNA 2022/2023:
 • Uhonorowanych zostaje 5 najlepszych zawodników sezonu.
 • Nagrody za pozycję w rankingu otrzymuje 3 najlepszych zawodników sezonu. W przypadku gdy któreś z tych miejsc zostanie zajęte przez trenera Hasta La Vista, nagrodę otrzymuje zawodnik, który zajął niższą pozycję w rankingu. Kolejne nagrody otrzymują odpowiednio następni zawodnicy.
 • Nagrody na zakończenie sezonu :
 • 1 miejsce – nagroda o wartości: 300zł
 • 2 miejsce – nagroda o wartości: 200zł
 • 3 miejsce – nagroda o wartości: 100zł
 • Za wysoką frekwencję w sezonie są przewidziane są nagrody rzeczowe. Przysługują ona każdemu uczestnikowi, który rozegra minimum 25 kolejek.
 • Przewidziane nagrody za progres umiejętności, uzasadniony znacznym skokiem pozycji w rankingu w ciągu trwania całego sezonu. O wyróżnieniu takiej osoby decyduje organizator ligi.
 • Nagrody do rozlosowania wśród zawodników Ligi Squasha Open, którzy będą obecni na Ceremonii Zakończenia.
20. W sezonie JESIEŃ-WIOSNA 2022/2023 przewidziany jest „półmetek Ligi Open”.
21. Sezon JESIEŃ-WIOSNA 2022/2023:
W każdej kolejce osoba zajmująca 1 miejsce w grupie zostaje nagrodzona małym upominkiem/gadżetem. Nagroda wydawana jest podczas trwania kolejki po zakończeniu wszystkich meczów w grupie.
22. Zawodnicy biorący udział w rozgrywkach Ligi Squasha Open wyrażają zgodę na wykonywanie zdjęć oraz nagrywanie video z ich udziałem oraz zamieszczanie zdjęć i nagrań w Internecie przez organizatora.
23. Zawodnicy wyrażają zgodę na umieszczanie ich danych osobowych (imię i nazwisko) na stronie internetowej https://hastalavista.pl/ .
24. Klub Hasta La Vista nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne kontuzje, urazy oraz uszczerbki na zdrowiu zawodników biorących udział w rozgrywkach. Zawodnicy biorą udział w lidze na własną odpowiedzialność.
25. Klub Hasta La Vista zastrzega sobie prawo zmiany niniejszego regulaminu.
Kontakt

Wszelkich informacji na temat Ligi Squasha Open udziela

Ola Patyk
tel. 668-014-159
e-mail: liga@hastalavista.pl

PROMCJA LIGOWA za sezon 2022/2023

Zawodnikom Ligi Open Squasha, którzy rozegrali w sumie co najmniej 60% kolejek (tj.20) w sezonie ligowym (Sezon 2022/2023), przysługuje cennik ligowy na sezon kolejny obejmujący promocyjne ceny wynajmu kortów do squasha w weekendy w godzinach otwarcia obiektu oraz w tygodniu do godz. 16:00.
60% kolejek wyliczane jest od ilości wszystkich kolejek danej ligi zaplanowanych na sezon.
Preferencyjny cennik ligowy przyznawany jest na jeden, pełen sezon ligowy.

Cennik Ligowy:

Rabat 15% od cen standardowych w weekendy oraz w tygodniu w godzinach 06:30 – 16:00

Każdy NOWY LIGOWIEC zapisując się na wybraną ligę otrzyma 50% zniżki na pierwsze wpisowe

Przyprowadź NOWEGO GRACZA na ligę i odbierz voucher*

Jeżeli zachęcona przez Ciebie osoba rozegra 4 kolejki w danym sezonie ligowym możesz odebrać voucher* na 1 godz. wynajmu kortu u koordynatora ligi.

Kim jest ligowiec?

To osoba, która rozegra min. 2 ostatnie sezony w wybranej lidze.

Kim jest nowy ligowiec?

To osoba, która nigdy nie grała w lidze lub w ostatnich dwóch sezonach nie brała udziału w rozgrywkach.

*voucher – upoważnia do wynajmu kortu do squasha, badmintona lub tenisa stołowego na 1h wraz z wypożyczeniem sprzętu

 • Pon.- Pt. w godz. 7-16 lub Sob.- Niedz. w godz. 8-23
Sprawdź inne ligi Squasha w Hasta la Vista
Liga Masters 35+
Zobacz więcej
[FM_form id="1"]