Kontakt

Emilia Goldwasser
tel.: 530 868 243
e-mail: ligadeblowa@hastalavista.pl

Informacje

Liga DEBLOWA Badmintona Hasta La Vista są to cykliczne rozgrywki w parach – dwie Kobiety, dwóch Mężczyzn lub gra mieszana.

Kolejki ligowe odbywają się średnio co dwa tygodnie w piątki wieczorami – mecze rozpoczną się nie wcześniej niż od 18.00 i nie później niż o 20.45.
Para zawodników zgłasza się na konkretną kolejkę ligową, a następnie są przydzielani do jednej z grup, uwzględniając poziom gry.

Pojedynki rozgrywane są w grupach systemem “każdy z każdym”. Po rozegraniu wszystkich grup w kolejce ligowej, każda para zawodników otrzymuje punkty do zbiorczego rankingu ligi. Wartość punktów zależy od miejsca zajętego w konkretnej grupie. Punkty oraz zajęte miejsce w grupie są podstawą rozstawienia zawodników w następnych kolejkach ligi.
Najważniejszą zaletą ligi jest to, że pojedynki są skumulowane w czasie, tzn. zawodnik przychodzi na ok. 2  do 2,5 godziny, w przeciągu których rozgrywa wszystkie swoje mecze.

Punktacja

Zawodnik, który wygrywa 1 ligę otrzymuje 200 pkt. do rankingu.
Zawodnik, który zajmuje ostatnie miejsce w ostatniej lidze otrzymuje 20 pkt.

Punkty za miejsce w danej lidze przyznawane są proporcjonalnie – z tym, że zawodnik wygrywający ligę (nie pierwszą) otrzymuje średnią punktów z miejsca drugiego i trzeciego od końca ligi wyższej.

Różnica punktów między zawodnikami w danej lidze (współczynnik W) liczona jest w następujący sposób:

W = 90 / [liczba_graczy – 1 – 2,5 (liczba_grup-1)]

Do obliczenia punktów za konkretne miejsce w danej lidze służy kalkulator punktów

Punktacja dotyczy regularnych kolejek ligowych (nie dotyczy kolejek zerowych).

Sprawdź inne ligi Badmintona w Hasta la Vista
[FM_form id="1"]