Kontakt
Informacje

Liga Badmintona Hasta La Vista są to cykliczne rozgrywki indywidualne, które polegają na rozgrywaniu kolejek ligowych średnio co dwa tygodnie w weekendy.

Zawodnik zgłasza się na konkretną kolejkę ligową, a następnie jest przydzielony do jednej z grup, uwzględniając jego poziom gry. Pojedynki rozgrywane są w grupach systemem “każdy z każdym”. Po rozegraniu wszystkich grup w kolejce ligowej, każdy zawodnik otrzymuje punkty do zbiorczego rankingu ligi. Wartość punktów zależy od miejsca zajętego w konkretnej grupie. Punkty oraz zajęte miejsce w grupie są podstawą rozstawienia zawodników w następnych kolejkach ligi.

Najważniejszą zaletą ligi jest to, że pojedynki są skumulowane w czasie, tzn. zawodnik przychodzi na ok. 2,5 godziny, w przeciągu których rozgrywa wszystkie swoje mecze. Osoby zainteresowane udziałem w rozgrywkach ligowych proszone są o kontakt poprzez formularz zapisów.

Punktacja

Zawodnik, który wygrywa 1 ligę otrzymuje 200 pkt. do rankingu. Zawodnik, który zajmuje ostatnie miejsce w ostatniej lidze otrzymuje 20 pkt.

Punkty za miejsce w danej lidze przyznawane są proporcjonalnie – z tym, że zawodnik wygrywający ligę (nie pierwszą) otrzymuje średnią punktów z miejsca drugiego i trzeciego od końca ligi wyższej.

Różnica punktów między zawodnikami w danej lidze (współczynnik W) liczona jest w następujący sposób:
W = 90 / [liczba_graczy – 1 – 2,5 (liczba_grup-1)]

Do obliczenia punktów za konkretne miejsce w danej lidze służy kalkulator punktów. Punktacja dotyczy regularnych kolejek ligowych (nie dotyczy kolejek zerowych).

Sprawdź inne ligi Badmintona w Hasta la Vista
[FM_form id="1"]