[SQUASH] Rafał Rykowski awansował do turnieju PSA Hasta La Vista Open

Ta sztuka udała mu się jako jedynemu z Polaków grających w eliminacjach.

WRPH_3178 środę rozegraliśmy drugą rundę eliminacji do turnieju PSA Hasta La Vista Open. O 8 miejsc premiowanych awansem starało się 16 graczy, w tym 6 Polaków.

Ostatecznie w turnieju głównym zagra tylko jeden z naszych rodaków, Rafał Rykowski, który w swoim meczu pokonał Koreańczyka Minchae Jeonga 3:2.

Rykowski przegrywał co prawda już 2:1, ale niesiony dopingiem licznie zgromadzonej publiczności szybko odrobił straty i w ostatnich dwóch odsłonach wygrał 11-4, 11-4.

Blisko awansu był też inny wrocławianin, Marek Wojnarski, który zagrał z Martinem Keglem.

Tutaj również zobaczyliśmy 5 setów. W nerwowym pojedynku raz jeden, raz drugi zawodnik przejmował kontrolę nad spotkaniem, ale ostatecznie to Chorwat zachował zimną krew i w decydującej partii zwyciężył 11-6.

Dzielnie w swoim meczu z Jaejin Yoo walczył też trzeci z naszych trenerów, Mikołaj Rogalski, ale rywal okazał się poza zasięgiem.

psa-marek-wojnarski
Rogalski miał jednak nieco szczęścia w losowaniu: jest pierwszy na liście “lucky loserów”, co oznacza, że jeśli któryś z graczy głównej drabinki nie dotrze do Wrocławia, to właśnie nasz zawodnik wejdzie do turnieju w jego miejsce.

W czwartek mecze zobaczycie już od godziny 17:00. Pierwszą rundę rozgrywamy w całości jednego dnia, co oznacza, że obejrzycie w klubie aż 16 spotkań na naprawdę wysokim poziomie!

To będzie też dzień debiutu naszego nowego szklanego kortu. Na trybunach powinno starczyć przed nim miejsca dla każdego. Do zobaczenia w klubie!

Rafała Rykowskiego w jego meczu z turniejową dwójką, Edmonem Lopezem, możecie wspierać od godziny 19:15 na korcie #9.

Pełna rozpiska meczów + wyniki na żywo: TUTAJ.