Regulamin

 

1. Liga Squasha Masters  35+ ( 2018/19) to cykl 12 kolejek ligowych. Kolejki rozgrywane są średnio co dwa tygodnie w piątki od godz. 18:30. Zawodnicy zgłaszają się na konkretną kolejkę. Udział w rozgrywkach mogą wziąć zawodnicy, którzy ukończyli 35 rok życia. Po zgłoszeniu każdy z graczy zostaje przydzielony do jednej z  grup (lig) uwzględniając jego poziom gry (liczba osób w grupie może wynieść od 4 do 6. W szczególnych przypadkach grupy mogą liczyć 4,5,6 lub 7 zawodników.*).

2. Zgłoszenia do kolejki ligowej można dokonywać do czwartku poprzedzającego daną kolejkę do godz. 20:00 na adres: liga40@hastalavista.plW zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko oraz numer telefonu.

3. Opłata za jednorazowy udział w lidze dla każdego uczestnika wynosi 40,00 zł, na którą składają się: kwota 30,00 zł tytułem kosztu gry na korcie podczas jednorazowego wejścia na obiekt, kwota 10,00 zł tytułem kosztów obsługi ligi. Wpisowe należy uiścić w recepcji klubu przed rozpoczęciem gier ligowych.

4. W przypadku rezygnacji po terminie zgłoszeń danego zawodnika z udziału w danej kolejce – jest on zobowiązany do zapłaty wpisowego za kolejkę. Nie otrzymuje także punktów za nią do rankingu ligi.

4.a.  Zawodnik rezygnujący z udziału po terminie zgłoszeń jest zwolniony z opłaty za nią, gdy znajdzie na swoje miejsce zastępcę. Zastępca nie musi posiadać rankingu ligi umożliwiającym udziału w danej grupie, nie musi także być stałym uczestnikiem ligi squasha.

5. O przydziale do grup na konkretną kolejkę decyduje kolejno:

– Występ w poprzedniej kolejce ligi squasha

dwa pierwsze miejsca ligi awansują do grupy wyżej, dwa ostatniej miejsca w grupie spadają do grupy niższej.

– Dzika karta organizatora

- Średnia ilość punktów z dwóch ostatnich rozegranych przez zawodnika kolejek ligowych (gdy rozegrał tylko jedną kolejkę to punkty z tej kolejki uwzględnia się w rozstawieniu)

6. Każda grupa (6  zawodników*) rozgrywa mecze „każdy z każdym” w przeciągu ok. 2 /2,5godzin.

7. Po rozegraniu kolejki ligowej zawodnicy otrzymują punkty do Rankingu Ligi według zasad opisanych w zakładce „punktacja”.

8. Aby punkty zostały przyznane zastępcy lub zawodnikowi z dziką kartą musi on wygrać minimum 2 mecze w danej lidze – nie walkowerami.

9. 2 zawodników wygrywający grupę ma zagwarantowany awans do grupy wyższej; a 2 przegrywających spadek do niższej. Awans lub spadek są ważne tylko na następną kolejkę ligową. O przydziale pozostałych zawodników decyduje średnia z dwóch ostatnich rozegranych przez zawodnika kolejek.

10. W szczególnych przypadkach organizator ma prawo do zakwalifikowania zawodnika do grupy wyższej lub niższej niż to wynika ze średniej z dwóch ostatnich kolejek, na podstawie jego wiedzy o umiejętnościach danego gracza.

11. Terminy rozgrywania kolejek  w sezonie 2018/19 są podane w zakładce „Terminarz”.

12. Punkty z każdej kolejki sumują się. Do rankingu końcowego bierze się pod uwagę 9 najlepszych występów danego zawodnika.

13. Po rozegraniu ostatniej kolejki, najlepsi zawodnicy zostaną uhonorowani  nagrodami na uroczystej Ceremonii kończącej sezon Ligi Squasha 35+.

14. Nagrodami za wysoką frekwencję w sezonie są koszulki* sportowe z nazwiskiem zawodnika. Przysługuje ona każdemu uczestnikowi, który rozegra minimum 9 kolejek.

15. Puchary i nagrody w sezonie wiosennym 2018/19

1 miejsce – Voucher do Sklepu Sportowego TYTAN o wartości 250 zł

2  miejsce – Voucher do Sklepu Sportowego TYTAN o wartości 200 zł

3  miejsce – Voucher do Sklepu Sportowego TYTAN o wartości 150 zł

* Wartość Voucherów przeznaczona na trzy pierwsze miejsca zostanie niedługo rozpisana.

16. Zapisanie się na którąkolwiek kolejkę ligową jest jednoznaczne z akceptacją tego regulaminu.

17. Zawodnicy biorący udział w rozgrywkach Ligi Squasha 35+ wyrażają zgodę na wykonywanie zdjęć oraz nagrywanie video z ich udziałem oraz zamieszczanie zdjęć i nagrań w Internecie przez organizatora.

18. Zawodnicy wyrażają zgodę na umieszczanie ich danych osobowych (imię i nazwisko) na stronie internetowej www.hastalavista.pl

19. Klub Hasta La Vista nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne kontuzje, urazy oraz uszczerbki na zdrowiu zawodników biorących udział w rozgrywkach. Zawodnicy biorą udział w lidze na własną odpowiedzialność.

20. Spóźnienie się powyżej 30 minut skutkuje walkowerem.

21. Klub Hasta La Vista zastrzega sobie prawo zmiany niniejszego regulaminu.

Wszelkich informacji na temat Ligi Squasha Masters  35+ udziela Maria Wiorowska: e-mail: liga40@hastalavista.pl,  tel. 512 735 661

 

*nagroda za frekwencję może ulegać zmianie.

 

PROMCJA LIGOWA

- Zawodnikom Ligi Masters 35+, którzy rozegrali w sumie co najmniej 60% kolejek w poprzedzającym sezonie ligowym, przysługuje cennik ligowy na sezon 2018 obejmujący promocyjne ceny wynajmu kortów do squasha / badmintona / stołów do tenisa stołowego w weekendy w godzinach otwarcia obiektu oraz w tygodniu do godz. 16:00.

60% kolejek wyliczane jest od ilości wszystkich kolejek ligi  zaplanowanych na sezon.

Cennik Ligowy to 40 zł za godzinę korzystania z kortu do squasha (z 1 kartą MS – 25 zł, z 2 kartami – 0 zł.)

– Każdy NOWY LIGOWIEC zapisując się na wybraną ligę otrzyma 50% zniżki na pierwsze wpisowe.

- Przyprowadź NOWEGO GRACZA na ligę i odbierz voucher*

Jeżeli zachęcona przez Ciebie osoba rozegra 4 kolejki w danym sezonie ligowym możesz odebrać voucher* na 1 godz wynajmu kortu u koordynatora ligi.

Kim jest ligowiec?

To osoba, która rozegra min. 2 ostatnie sezony w wybranej lidze.

Kim jest nowy ligowiec?

To osoba, która nigdy nie grała w lidze lub w ostatnich dwóch sezonach nie brała udziału w rozgrywkach.

*voucher – upoważnia do wynajmu kortu do squasha, badmintona lub tenisa stołowego na 1h wraz z wypożyczeniem sprzętu

Pon.- Pt. w godz. 7-16 lub Sob.- Niedz. w godz. 8-23