Amatorski Turniej Klubowy

Dnia 4 listopada 2012 – na zakończenie długiego weekendu rozegrany został amatorski turniej, w którym mogli brać udział zawodnicy poniżej 200-ego miejsca w rankingu Polskiej Federacji Squasha.

Wyniki turnieju znajdują się tutaj
Zdjęcia dostępne są tutaj

 

W turnieju wzięło udział 28 zawodników – głównie z Wrocławia ale nie zabrakło kilku przyjezdnych graczy (z Katowic, Rybnika i Zakrzyc Małych). Cieszy fakt, że na zawodach pojawiło się wielu zawodników nie uczestniczących wcześniej w rozgrywkach w klubie.

Jednym z nich był zwycięzca turnieju – Grzegorz Górka. Grzesiek zaimponował przede wszystkim dobrym przygotowaniem fizycznym, co w połączeniu z jego wzrostem sprawiało, że jego przeciwnikom ciężko było znaleźć miejsce na korcie, do którego by nie doszedł.
W finale Grzesiek pokonał Marka Dziewanowskiego w stosunku 3:1. W grze Marka i jego wynikach widać stały progres – zobaczymy za kilka miesięcy na co go będzie wtedy stać – może osiągnie poziom “Świąderów” – czołowych wrocławskich zawodników.

Mecz o 3 miejsce to pojedynek gospodarza Zenka Waniaka z przyjezdnym zawodnikiem z Rybnika – Maćkiem Krasuckim. Maciek był wyraźnie lepszy w tym meczu – po wcześniejszych zmaganiach zostało mu znacznie więcej sił, co przechyliło szalę zwycięstwa na jego stronę – wynik 3:0. Taki wynik cieszy – mamy nadzieję, że ekipa z Rybnika będzie częściej odwiedzać nas na turniejach.

Dożo ciekawych i dobrych spotkań odbyło się także w dolnych drabinkach. O 5. miejsce Tomek Teleńczuk wygrał z faworyzowanym w tym meczu Kubą Pacholem w stosunku setów 3:2.

Dziewiąte miejsce padło łupem Damiana Hanaja, który miał po prostu pecha w losowaniu…:)

Najbardziej zacięty bój w turnieju stoczyli stali bywalcy klubu: Krzysztof Woźniak z Jackiem Mrozem – wynik tego spotkania nie wymaga komentarza.
Mróz – Woźniak 3:2 (11-2 11-13 11-9 15-13 13-11)

Wszystkie mecze były rozgrywane systemem “best of 5″ dzięki czemu nikt nie mógł narzekać na małą ilość gry.
Do pełni szczęścia tego dnia brakowało tylko zwycięstwa Janowicza – no ale nie można mieć wszystkiego…:)

Kolejny turniej planowany jest pod koniec listopada 2012 – wkrótce pojawią się szczegóły.
Już teraz serdecznie zapraszamy…