Terlecki Reaktywacja 8.12

W sobotę 8 grudnia 2012 rozegrany został turniej “Terlecki Reaktywacja”

Wyniki turnieju

Zdjęcia

Tego dnia Hasta La Vista został całkowicie przejęty przez przyjaciół Jarka Terleckiego. Niemalże cała squashowa społeczność wrocławska, niezawodny Wałbrzych, Kraków oraz znajomi ze śląska skumulowali się w jednym miejscu. Dla większości uczestników był to pierwszy ogólnopolski turniej kat. B+. Po wyrobieniu licencji zawodnika zapisali się w historii polskiego squasha. Natomiast niejeden doświadczony zawodnik mógł zobaczyć tak długą drabinkę. W sumie uczestniczyło 80 panów i 16 pań. Wszystko to po to, by wspólnie zagrać w szczytnym celu. Dochód z turnieju został całkowicie przeznaczony na Jarka.

Jarek Terlecki- nasz klubowy trener człowiek dzielnie walczy z chorobą nowotworową. Postaci Jarka nie da się opisać w kilku słowach. Aktywny uczestnik i zwycięzca wielu turniejów, trener squasha, maratończyk a przede wszystkim niezwykły człowiek. To dla niego w kilku miejscach w Polsce równolegle odbywały się turnieje:

-w Gliwicach w klubie Stary Hangar
– w Poznaniu w klubie Squashpark

Poza tym inicjatywę wspiera klub Bene ze Szczecina, który turniej ma już za sobą.

Pomimo prawie setki uczestników cały turniej przebiegł sprawnie na 12 kortach. Wspaniałe było to, że niektórzy zawodnicy po raz pierwszy w życiu grali “na serio” czy sędziowali. A wszystko po to aby dołożyć swoją cegiełkę do wsparcia Jarka. Tu nie ważne były umiejętności czy wiek (najmłodszy uczestnik- 10-latek Tomasz Tomkowicz ). Wszystko było dla Jarka a ilość uczestników potwierdziło fakt jak wielu ma wspierających przyjaciół.

Dziewczyny na kortach prezentowały się w pięknych różowych koszulkach z podobizną Terlaka. W finałowym meczu Pań mogliśmy zobaczyć zacięty mecz, gdzie Klaudyna Zarówna wynikiem 3:1 (3 sety na przewagi) pokonała Magdę Ryczko. Trzecie miejsce należało do Anny Żabskiej przed Kasią Teinert- wieloletnią przyjaciółką Jarka z Poznania.

Bohater sobotniego wieczoru Jarek Terlecki szedł jak burza dopóki nie napotkał na swojej drodze Marcina Kozika. Ten znowu w finale pokonany został przez Rafała Rykowskiego i jego widowiskowej „nadgarstkowej” techniki. Mecz o trzecie miejsce to starcie dwóch „haściaków” Marka Wojnarskiego i Marcina Grabowskiego. Markowi po kilku wcześniejszych „pięciosetówkach” ciało odmówiło posłuszeństwa i w 4 secie oddał miejsce na podium Grabkowi.

Po turnieju wyliczanką „ene due”  rozlosowane zostały nagrody. Co ciekawe samochód na weekend z pełnym bakiem otrzymał kierowca Jacek Mróż, a kolację w Hotelu Wrocław wrocławianin Teleńczuk Tomasz. Zaprezentowane zostały również przedmioty, które zostaną wkrótce wystawione na aukcję:

– aukcja koszulki z własnoręcznym podpisem legendy squasha Jonathana Powera
– aukcja koszulki z podpisem Felixa Baumgartnera – rekordzista skoku z kosmosu
– aukcja treningu z wicemistrzem olimpijskim- Pawłem Rańdą
– aukcja baneru reklamowego na portalu www.nasquasha.pl
– aukcja sesji zdjęciowej
– aukcja medalu Terleckieg od squashmasters.pl

Szczegóły aukcji oraz bilans akcji Terlecki Reaktywacja zostaną podane wkrótce…

Wszystkim zawodnikom serdecznie dziękujemy za tak dużą frekwencję, klimat który stworzyliście i za symboliczne cegiełki za „piwko Terlaka”. Każdy kto nadal pragnie wesprzeć Jarka w jego walce z chorobą odsyłamy do konta Fundacji „Wygrajmy zdrowie” gdzie można wpłacać pieniądze na jego leczenie:

Fundacja „Wygrajmy zdrowie”
Im. Prof. Grzegorza Madeja
Ul. Polna 40
00-635 Warszawa

05 1240 6410 1111 0010 4700 0620

Tymczasem już teraz zapraszamy na ogólnopolski turniej kat.B+, który będzie początkiem odbywającej się imprezy sylwestrowej…