[1] Fares Mohamed Dessouki (Egipt)

ur. 29.09.1994
Obecny ranking juniorski:#8
Najwyższy ranking seniorski: #124

W tym roku wygrał już British Open U-19 (w finale pokonał rozstawionego z jedynką  Mazena Heshama Ga Sabry), a także turniej NSA Open 2013 (PSA Tour Challenger 5), gdzie pokonał 77. zawodnika świata, Raphaela Kandrę. Zwyciężył też w tegorocznych Indywidualnych Mistrzostwach Egiptu do lat 15. W 2012 roku był częścią drużyny, która zdobyła drużynowe Mistrzostwo Świata Juniorów w Katarze. W turnieju indywidualnym odpadł w ćwierćfinale, co tym razem na pewno spróbuje poprawić.

Sprawdź wyniki zawodnika na WJC 2013.

[2] Karim Ayman El Hammamy

(Egipt)

ur. 04.11.1995
Obecny ranking juniorski:#4
Najwyższy ranking seniorski: #312

Tegoroczny v-ce Mistrz Egiptu do lat 19. W grudniu 2012 roku zwyciężył w US Junior Open, a miesiąc później był bardzo bliski awansu do finału British Open U-19, ale na drodze stanął mu Fares Dessouki. Doskonałą szansą do rewanżu może być finał wrocławskiego turnieju, bo rozstawienie obu graczy po przeciwnych końcach drabinki sprawia, że na pewno nie spotkają się w żadnej ze wcześniejszych rund.

[3/4] Syed Ali Mujtaba Shah Bokhari

(Pakistan)

ur. 31.12.1993
Obecny ranking juniorski:#37
Najwyższy ranking seniorski: #158

Wygrał Scottish Junior Open 2012. W ostatnich dwóch miesiącach półfinalista seniorskich turniejów Las Vegas Open i Houston Open. W tym pierwszym zaskoczył wszystkich, gdy – jako najniżej notowany gracz – pokonał w pierwszej rundzie rozstawionego z dwójką Matthew Karwalskiego. W czerwcu wskoczył dzięki temu na najwyższą w swojej karierze, 158. pozycję na świecie.

[3/4] Ahmad Al-Saraj

(Jordan)

ur. 02.03.1995
Obecny ranking juniorski:#15
Najwyższy ranking seniorski: #108

W ostatnich dniach czerwcach zdobył v-ce Mistrzostwo Azji Juniorów. W finale przegrał z zawodnikiem, który we Wrocławiu jest rozstawiony również 3/4 więc do ewentualnego rewanżu będzie mogło dojść dopiero w finale. Jego obecny ranking juniorski nie odzwierciedla jego potencjału, ale jeszcze w lutym tego roku, to on był drugi w notowaniach WSF. Od lutego skupił się jednak wyłącznie na turniejach seniorskich (Challengerach), gdzie najdalej docierał do ćwierćfinałów, ale i to wystarczyło, żeby wskoczyć na 108 miejsce w rankingu PSA. To będą jego ostatnie MŚJ więc na pewno postara się uczcić ten fakt dobrym występem.